Тернопіль і Тернопільщина
Доля тернопільського летовища
Депутати тернопільської обласної ради найближчим часом матимуть можливість прийняти рішення про подальшу долю аеропорту.
Якщо рішення буде прийнято, то розроблений бізнес-план та санацію боргу, то ТОКПФ “Тернопільавіаавтотранс” відновить свою платоспроможність.
На сьогодні ж проблем у летовища – не бракує. Як і не бракує їх у інших регіональних летовищ та навіть столичних. У той же час Україна очікує на підписання Угоди про спільний авіаційний простір. Це, за інформацією Інформаційної кампанії “Сильніші разом!”, угода про асоціацію з ЄС – тільки в авіаційній сфері. Мета її – приведення системи до єдиних стандартів і “правил гри”, – повідомляє “20 хвилин”.
Як зауважують аналітики, ніщо не заважає уже працювати над впровадженням європейських стандартів та вимог у всіх аспектах діяльності авіації. Адже сама угода про САП поставить перед країною ряд вимог. І зокрема виклики тут постають перед регіональними аеропортами і невеликими авіакомпаніями. Через застарілу інфраструктуру та більш високі вимоги до стану злітних смуг і підготовки персоналу, регіональні аеропорти можуть зіткнутися із серйозними проблемами.
На даний момент тернопільський аеропорт працює у денну пору доби, бо ще не ввели світлосистему в експлуатацію. Оскільки система не експлуатувалася протягом 6-ти років, наразі проводяться роботи з її відновлення.
Ще з літа 2016 року тут почали набирати нових працівників, проводити їм регулярні навчання. За вимогами тут має працювати 120 осіб, наразі ж працює 42.
На території аеропорту встановили відеонагляд, систему контролю доступу з обліком робочого часу, придбали працівникам нові сучасні рації.
Заступник директора ТОКПФ “Тернопільавіаавтотранс” Іван Мурин також додає:
- “Ми порахували, що для нас будуть прибуткові рейси у курортні країни – Єгипет, Туреччина, Греція. Також країни, де багато наших заробітчан – Італія, Чехія, Польща тощо. Загалом плануємо орієнтуватись на співпрацю з великими компаніями, на довгострокову перспективу. Адже такі компанії враховують, що певний час вони будуть працювати нерентабельно, та невдовзі отримуватимуть більший та стабільний дохід”.