15 серпня 2022 року
00:10:20

Тернопіль і Тернопільщина

Те, що для тернополян норма, для гостей з Донеччини – дивина!

16.02.2017 11:51

“Вже світає, ми виходимо з потяга, дивимось на сніг і … не віримо власним очам. Він – білий!” – таким  було перше враження від Тернополя членів делегації з міста Новогродівка Донецької області. 

“У Маріуполі він червоний, а в нас – чорний”, – зауважили новогродівці під час офіційного візиту до мерії та зустрічі із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою. Лише незначна частина мешканців Новогродівки користується електричним опаленням, більшість – пічним. На четвертий чи п’ятий поверх носять вугілля, аби розпалити в печі. Від цього над містом утворився своєрідний купол зі смогу. Легеневі захворювання на першому місці.

Власне медицина і термомодернізація – дві найболючіших проблеми Новогродівки, що розташована приблизно за 40 км від Донецька. Третя – відтік молоді, адже із близько 15 тисяч мешканців, зазначають, майже 8 тисяч – пенсіонери. У місті діє дві доволі потужних вугільних шахти. Працював раніше і машинобудівельний завод. Та, подейкують, брати Клюєви, котрі були його власниками, втекли з початком війни, а завод – збанкрутів. Найбільше постраждали від того прості люди, які втратили заробіток.

Новогродівці зізнаються: у 2014-му,наче прокинулись з глибокого сну. Усвідомлення того, що відбувається, і ким вони є насправді – пронизало електричним струмом. Вирішили боротись. По-своєму. Створили громадську організацію, взяли участь у виборах і перемогли, здобули невеличкі гранди на оформлення сквериків, аби місто зробити більш затишним. А ще – взялись їздити на Західну Україну переймати досвід тамтешніх міст і містечок, щоб почати життя спочатку, вже після війни…

Поки ж голос АТО чують майже щодня. Вже й звикли до нього, адже фронт від Новогродівки – майже за 30 кілометрів. Звикнути не можуть лише до безпритульних собак, які заполонили місто. Оповідають, вони збиваються в зграї та можуть напасти на людей.

А ще не можуть новогродівці ніяк повірити в те, що стільки часу втрачено. Тепер кожен найменший крок у напрямку розвитку  вважають вагомою перемогою. Мають великі надії на вступ Новогродівки до Асоціації енергоефективних міст та Асоціацїі міст України, а після спілкування з Леонідом Бицюрою з’явилась і своєрідна дорожня карта у покращенні медичної галузі та розв’язаннні проблеми термомодернізації.

  • “Практика обміну досвідом між містами України в нас триває давно. Тернопіль відвідало вже чимало делегацій і дуже приємно, що він слугує для них позитивним прикладом у багатьох сферах, – зазначає Леонід Олексійович.Такі зв’язки між містами дозволяють сцементувати нашу країну, адже саме на рівні спілкування між громадами формується єдність держави. Тому ми й далі продовжуватимемо налагоджувати діалог між містами й областями сходу й заходу, продовжуватимемо згуртовувати Україну!”

На згадку про відвідини Файного Леонід Бицюра подарував гостям картину одного з тернопільських художників.  


 Н. Турчин. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета