03 жовтня 2022 року
00:43:15

Тернопіль і Тернопільщина

Тернополянин – серед лекторів елітної програми “Школа мерів”

01.08.2016 16:53

“Законодавче поле діяльності місцевої влади та місцева дипломатія” – такою була тема восьмого, заключного, модуля другої “Школи мерів”, що стартувала ще 8 квітня на базі Києво-Могилянської бізнес-школи.

 

Її учасники – 11 команд, до яких належать як діючі міські голови, так і кандидати на цю посаду з усіх куточків України.

Серед лекторів тільки останнього модуля – міністри регіоального розвитку, будівництва та ЖКГ Генадій Зубков та економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, економіст світового рівня Богдан Гаврилишин, Блаженніший Любомир Гузар, а також заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.  

З учасниками “Школи мерів” Леонід Олексійович бесідував 30 липня про “Законодавчі можливості та обмеження: що може і що не може робити команда міського голови”. Розпочав із питання, котре відразу викликало дискусію. Мова йшла про етику та особистісний вибір кожного управлінця.  Відтак говорили і про співпрацю місцевого самоврядування з державними органами та населенням, й інформаційну політику, і проблеми, котрі є болючими для пересічних громадян та шляхи їх розв’язання. Учасникам “Школи мерів” тричі заступник міського голови Тернополя запропонував вирішити ряд кризових ситуації, про які не пишуть у підручниках, але котрі часто підкидає управлінцю саме життя. Обговорення було активним, рішення – нестандартними й доволі цікавими. 

  • “Думати, постійно працювати над собою, бути відповідальним і чесним зі собою та перед людьми, пам’ятати, що влада – скороминуча, тому слід жити й чинити так, аби відкрито дивитись людям у вічі та не втратити їхньої поваги“, – резюмував Леонід Бицюра. 

До слова, це не першайого лекція в “Школі мерів”. Зізнається, приємно долучатись до справи, котра має потанціал змінити державу.

  • “В Україні нині кадровий голод, – зазначає. – Для реформування та ведення ефективної управлінської політики необхідні професійні, досвідчені, відповідальні, патріотичні фахівці, котрі стануть лідерами галузей,  регіонів, міст та візьмуть курс на позитивні зрушення в країні. Програма “Школи мерів” готує саме таких і підвищує рівень кваліфікації тих, хто вже стоїть біля міського керма. Їхній потенціал, думаю, зможе вивести місцеве самоврядування на суттєво новий управлінський рівень”. 

По завершенню курсу лекцій на слухачів “Школи мерів” чекає стажування у муніципалітетах польських міст, а також створення власної стратегії розвитку міста.

Нагадаємо, “Школа мерів”  – це середньострокова сертифікована інноваційна освітня програма комплексної підготовки міських голів та кандидатів на цю роль, а також їх команд, до управління містами в умовах децентралізації.

Перша програма була запущена торік на базі Києво-Могилянської бізнес-школи, друга – цьогоріч спільно з Бізнес-школою МІМ-Київ. Навчання  триватиме до 15 вересня. 

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета