29 січня 2022 року
11:05:27

Тернопіль і Тернопільщина

Тернополянка – мерові: “Влада повинна сприяти будівництву дешевого житла в місті, а не навпаки”

30.01.2016 13:30

29.01.2016

Дивні та страшн речі відбуваються в Тернополі. Особливо, коли мова заходить про гроші та житло.

Не люблять тернопільські забудівники, коли хтось заходить на їхню територію, та ще й з привабливішими цінами.   Кидаються на зайду, ніби бик на червону шмату, і байдуже до закону: у хід іде все. 90-ті, як кажуть, відпочивають!

Сім кругів пекла довелось пройти і компанії “Набережний квартал”. Мала вона необережність зайти на територію “чужого пасовиська” та ще й з набагато привабливішою пропозицією.  Проте діватись нині нікуди. Вибір невеликий: зрадити пайовиків, а отже — втратити репутацію, чи боротись до останнього, втираючись від “помиїв” у пресі, та обороняючись від “тітушок”.

Пристрасті, що розгорілись довкола зведення кооперативому “Файне місто-2” будинку на вул. Микулинецькій, 116, можуть послужити сценарієм для американського блокбастеру. На захист забудівника стали пайовики. 26 січня вони прийшли на сесію міської ради, аби, дивлячись у вічі меру та депутатам, яких самі ж привели до влади, сказати все, що думають.

Тільки у Тернополі виконком може  ще раз відмінити те, що вже відмінив

“Наш кооператив “Файне місто-2” почав у Тернополі будівництво житла, яке є за вартістю квадратного метра найдешевше та найдоступніше, – зазначила представник кооперативу “Файне місто-2” Ольга Харковая. І хоч місце, де розташована будова, не є дуже привабливим, але ціна для людей важливіша, бо, самі розумієте, яка зараз економічна ситуація в країні”.

Звісно, 7 тисяч гривень за метр квадратний — не 12 чи 15 тисяч. Багато хто все життя гне спину закордоном, щоб нашкребти бодай на однокімнатну квартиру.  А виходить, не стільки вже й на ті стіни  йде, як у кишеню  місцевим “хрещеним батькам” “будівельної мафії”. Не поганий бізнес зробили вони на біді, поті та крові тернополян.

За словами Ольги Харкової, торік 26 вересня “між підприємством ЖБК “Файне місто” , кооперативом ЖБК “Файне місто-2” і “Комун-Сервіс-Серет” було підписано договір, згідно з яким  “Комун-Сервіс-Серет” зобов’язалось сприяти кооперативу у виконанні зобов’язань, взятих ним, згідно з цим договором, а також утримуватись від будь-яких фактичних та юридичних дій, спрямованих на припинення будівництва об’єкта або зупинення будівництва, крім випадків порушення кооперативом взятих зобов’язань та грубих порушень будівельних норм”. Іншими словами, уточняє пані Ольга, “Комун-Сервіс-Серет” мав усі дозвільні документи, які згідно з довіреністю передав нам, і ми розпочали будівництво”.  Але 10 листопада  виконавчий комітет Тернопільської міської ради відмінив містобудівні умови. І 16 грудня відмінив. Вдруге. “От скажіть, будь ласка, як можна відмінити те, чого вже нема?” – питає у депутатів пані Ольга. Ті — мовчать.

Тільки в Тернополі зміна директора може впливати на зміст раніше укладеної угоди

Тоді пайовикам так і не пояснили, що стало причиною відміни містобудівних умов. Тільки пізніше вони дізнались, що в  “Комун-Сервіс-Серет” змінився директор. “Коли ми, ЖБК “Файне місто -2” , укладали  договір з “Комун-Сервіс-Серет”,  підприємство очолював Юрій Пилипчук, а з  6 листопада там новий директор Василь Сидорко, який не хоче, щоб ми вели це будівництво”. Що ж виходить, кажуть пайовики: землю міськради, комунальну землю, в оренду взяло підприємство, тобто “Комун-Сервіс-Серет”,  вони уклали з “Комун-Сервіс-Серет” договір на спільну забудову, і тепер, тільки через зміну прізвища директора та його бажання, всі прописані в тому договорі домовленості, скасовуються?  Це ж  за яким таким законом живе Тернопіль? “Будівельної мафії”? “ І якщо цей  Василь Сидорко приходить до нас на будову і каже: “Ви домовляйтеся, ви самі розумієте, чому так сталося, то слів нема, – обурюється Ольга Харковая – Не розуміємо, кажемо, і 12 листопада 2015 року на  нашу будову приїжджає 20-25 хлопців спортивної статури, під керівництвом оцього ж таки  Сидорка. Він сказав, що ми будувати не будемо. На запитання чому, відбрив: “Ну, тому, що не домовилися про ціну”. Мається на увазі, що наші тернопільські забудівники хочуть, щоб ми з ними про щось домовлялись. Але оскільки ми будуємо за свої кошти, то ми не маємо з ними про що домовлятись”.

Тільки у Тернополі влада не на боці людей

Ми подали в суд на скасування рішення виконкому”, – продовжує Ольга Харковая та ділиться тим, що здивувало й насторожило у залі суду: проти пайовиків виступив Комунсервіс спільно з юридичним відділом Тернопільської міської ради.  “Наскільки розумію, міська рада повинна сприяти будівництву дешевого житла в місті та захищати людей від різного роду афер, а не навпаки”.

Жінка жаліється, що куди б вони не потикались, усюди чують: “та це другий Щепановський”.   Не плутайте праведне з грішним, просить. Адже “в нас є гроші, ми можемо будувати, але нам не дають можливості. Навіть візьмемо сьогоднішній день. У нас почались роботи. Хочете вірте, а хочете ні, але приїхав “спецназ”.  Коли нам перешкоджали вести будівництво, міліція приїхала, побула 5 хвилин, взяла покази і поїхала. Зараз на Микулинецькій – 30 чоловік “спецназу”, які оточили будову і не дають працювати. Міський голова мені особисто казав, що “я розберусь у тому всьому”.   Скажіть, будь ласка, хто нам поможе, якщо нам не допомагає наша міська влада?”

Причину скасування містобудівних умов юрист міськради пояснив пайовикам доволі своєрідно.  Сказав, цитує Ольга Харковая:  “у вас договір не такий, бо це повинна бути інвестиційна угода”. “Та яка різниця,  поясніть, як документ називати: чи договір про спільну забудову, чи інвестиційна угода? – питає –   Якщо лежить булка хліба, то чи кажіть на неї калач, чи коровай — вона однаково залишиться булкою хліба”.

У Тернополі, напевне, ні. Якщо, звісно, так  захочуть “папіки-будівельники”.  Це ж вони тепер, судячи з усього, керують містом, смикаючи за потрібні ниточки владу, чи “підмащуючи” її, де треба.

Сергію Віталійовичу, я вас прошу, візьміть під свій контролю цю справу, звернулась до мера  Ольга Харковая, А то ви розумієте, всі кажуть, що то другий Щепановський, та не Щепановський це, це ви особисто з “Креаторбудом” і Лилом мутите воду в стакані. Хочете вірте, а хочете ні, люди, а це правда!”

Джерело: ltdaily.info

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета