17 серпня 2022 року
03:58:11

Тернопіль і Тернопільщина Економіка Освіта

Тернопільський дитсадок “Бебіко” для дітей з синдромом Дауна діє завдяки фінансуванню Фонду соціального захисту інвалідів

24.12.2021 11:10

З 2016-го року у Тернополі реалізовується  проєкт  «Міні-садок «Бебіко» – послуга денного догляду для діток віком від 2 до 5 років. Мета проєкту полягає в створенні позитивних умов для підготовки та адаптації дітей з синдромом Дауна до типового дошкільного навчального закладу.

Проєкт спрямований на подолання проблеми швидкої адаптації до умов  типового дошкільного навчального закладу,  для дітей з синдромом.

З серпня 2021-го року «Міні-садок «Бебіко» реалізовують завдяки фінансовій підтримці Міністерства соціальної політики, а зокрема – Фонду соціального захисту інвалідів.

Голова проєкту Ольга Гордієнко розповідає, що з метою покращення роботи громадських організацій, перейняття досвіду, у цей період було проведено серію zoom-зустрічей з провідними спеціалістами сфери соціального захисту та політики.

«Було проведено серію індивідуальних занять для розвитку дрібної моторики, подолання сенсорного дефіциту у дітей. Також проводили заняття для розвитку тактильних відчуттів, корекції поведінки, консультації батьків щодо розвитку їхніх дітей. Була серія занять, які покращували розвиток уяви, памяті і мовлення у дітей з синдромом Дануа», – зазначає пані Ольга.

Окрім цього,  керівниця проєкту зауважує – вихователі щодня проводили групові заняття творчого спрямування на розвиток креативного потенціалу.

Завдяки фінансуванню батьки не оплачували послуги «Міні-садка «Бебіко». Дітки також харчувалися безкоштовно.

«Також під час реалізації проекту вихователі долучалися до серії загальноукраїнських заходів. Це і «Жовтень – місяць інформування про дітей з синдромом Дауна». До Дня людей з інвалідністю ми готували серію заходів», – додає жінка.

Зокрема за кошти Фонду соціального захисту закупили  матеріали для проведення розвиваючих занять. Також для проєкту закупили підгузки для сну. І було здійснено оплату за роботу працівників.

«Сподіваємося на подальшу підтримку проєкту, як зі сторони Міністерства фондів так і пробуємо подаватись на інші конкурси, бо це важливо для батьків, оскільки вони можуть і працевлаштуватися і підготувати дитину до типового шкільного закладу та відчути себе соціально активними», – підсумувала Ольга Гордієнко.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета