04 жовтня 2022 року
07:49:22

Тернопіль і Тернопільщина

Тернопільська волонтерка “Віче відбудеться попри вперте небажання міської ради”

01.05.2015 08:16

Дата: 01.05.2015

У Тернопільському окружному адміністративному суді 30 квітня відбулося слухання справи щодо заборони проведення 3 травня на Театральному майдані Народного Віче ”Куме, нашій владі кінець!”

Позов подав Виконавчий комітет Тернопільської міської ради.  Обґрунтував свій крок тим, що “відповідачами порушено процедуру повідомлення про проведення масового заходу”. Мовляв, до виконкому  повідомлення про проведення Віче надійшло “без відображення мети, форми, місця проведення заходу та маршруту руху, часу його закінчення, без зазначення повного ім’я та по-батькові уповноважених організаторів, без зазначення їх місця роботи”.

Про суд ініціаторка та одна з організаторів Віче волонтерка Ліза Шапочнік дізналась …за півгодини до початку початку слухання. 

Мені вчора зателефонували із Тернопільського адміністративного суду о 16.30 і  повідомили, що за півгодини  будуть розглядати справу щодо проведення віче, – розповідає Ліза в телефонній розмові. –  У позивній заяві виконавчий комітет Тернопільської міської ради мотивував свій позов тим,  нами порушено процедуру повідомлення про проведення масового заходу, без відображення мети, форми, місця проведення заходу та маршруту руху, часу його закінчення, без зазначення повного ім’я та по батькові уповноважених організаторів, без зазначення їх місця роботи. Утім, такі вимоги вони грунтували на законах бувшої української СРСР.  Згідно з нинішнім законодавством, для проведення Віче достатньо лише, щоб у терміни зазначені законом була подана заява, в якій вказані явники-ініціативної  групи і необов’язково писати по-батькові, місце проживання і роботи, бо це є порушенням закону про особисту інформацію. В заяві були вказані номера телефонів за якими можна зв’язатися з учасниками ініціативної групи. Окрім того, ми вказали час і проведення Віче. Єдине чого ми не можемо передбачити це час їх закінчення, бо це народні збори. До слова, ми врахували розпорядження Міністерства внутрішніх справ про заборону мітингів та маніфестацій  1, 2 і 9 травня, щоб уникнути терористичних актів”.

Суддя І. М. Подлісна відмовила у позові Виконавчому комітету ТМР та дозволила проводити масові зібрання на Театральному майдані 3 травня о 15. 00.

Рішення суду на нашу користь говорить саме за себе, – констатує Ліза. –  Віче відбудеться попри вперте небажання міської ради і облдержадміністрації бути прозорими перед народом”.

Тож, попри  всі перипетії цієї неділі о 15.00 на Театральному майдані все ж відбудеться Народне Віче. Під час нього планується обговорити чимало питань. Зокрема, діяльність влади на Тернопільщині після Майдану, звільнення керівників райдержадміністрацій, а саме — голови Теребовлянської РДА Галини Зелінської, перешкоджання волонтерській роботі.

Ліза Шаопочнік закликає усіх небайдужих до майбутнього країни, Тернополя, Тернопільщини — прийти на майдан, бо тільки разом ми сила.  Ось тільки чи під силу цій силі вплинути на рішення Президента України? Нагадаємо, Петро Порошенко днями підписав Указ про звільнення Галини Зелінської.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета