14 серпня 2022 року
00:23:14

Тернопіль і Тернопільщина

Тернопіль зробив ще один крок до реконструкції замку (фото)

17.01.2020 15:50

Тернопіль відвідала делегація з польської Замості Люблінського воєводства на чолі з президентом міста  Анджеєм Внуком. 

 

У рамках візиту відбулася зустріч із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою. Участь у ній також взяли директор ДП «Подільська археологія» Богдан Строцень,  архітектор Юрій Вербовецький і представники історичного факультет ТНПУ ім. В.Гнатюка. 

Під час зустрічі обговорили партнерства  у  проєкті транскордонної співпраці  «Польща-Україна-Білорусь 2014-2020», що стосується спільного дослідження історії розвитку міст Тернопіль і Замость. Підсумком зустрічі стало  підписання аплікаційної заявки проєкту «The joint history of both cities – Ternopil and Zamość» (Спільна історія двох міст – Тернопіль і Замость).

«У 1992 році «Старе місто Замость» внесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО, – зауважив Анжей Внук. –  На його території розміщено чимало історичних архітектурних пам’яток. Щоб їх зберегти для нащадків, мешканці лише за останні 25 років потратили близько 300 млн злотих або 85 млн євро. Історичні споруди потребують професійного підходу. Це стало можливим завдяки Міжнародним проєктам, які передбачають обмін досвідом». 

«Я розумію, що  проєкт  «The joint history of both cities – Ternopil and Zamość» є стартовим і невеликим, і дуже хочу, щоб подальші проєкти  Тернополя  були значно більшими й подібними до тих, що є в Замості,  – зазначив Леонід Бицюра. – Торік  ми з колегами відвідали Замость і бачили, в якому стані і місто, і пам’ятки культурної спадщини. Це, власне, те, до чого і  ми прагнемо». 

Леонід Олексійович наголосив, що  «реконструкцію призамкової території замку Яна Тарнавського розпочато з метою перетворення пам’ятки архітектури на музейний комплекс» і ознайомив гостей із проєктом  реконструкції, благоустрою і відтворення оборонних споруд Тернопільського замку, розробленим в архітектурній майстерні Юрія Вербовецького.  

Відтак заступник міського голови Тернополя зупинився на вже зроблених  кроках у напрямку реконструкції замку та результатах перших археологічних досліджень  призамкової території, здійснених упродовж  2017-го та 2018-го років.  Завдяки їм, зауважив, «вдалось встановили зовнішні межі укріплень замку та віднайти цікаві артефакти, що свідчать про заснування Тернополя значно раніше 1540 року».

«У 2019-му стартувало будівництво спортивного комплексу, – констатував. –   Саме до нього переїде  школа греко-римської боротьби, яка ще з радянських часів розташовується в приміщенні замку. Передбачаємо, що цей процес може тривати до 5 років. За цей час буде підготовлено всі документи, що стосуються  відновлення фасадів замку та призамкової території. Це невеликий термін для такого об’єкту, проте  ми готові до інтенсивної роботи».

Польські колеги були вражені результатом вже зробленого та акцентували на готовності до подальшої активної і плідної співпраці з Тернополем не тільки у проєкті  «The joint history of both cities – Ternopil and Zamość», а й у багатьох інших, значно масштабніших. 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета