29 січня 2022 року
11:10:35

Тернопіль і Тернопільщина

Тернопіль: вуличні музики залишилися без барабанів

10.08.2016 07:24

Відтепер вуличні музики не барабанитимуть під вікнами тернополян.

 

Відповідне рішення днями прийняв виконавчий комітет міськради. Музичні гурти тепер не мають права використовувати ударні інструменти та звуковідтворюючу апаратуру, повідомляє “Номер один” 

Такі обмеження стосуються музикантів, які грають поблизу житлових будинків. У рішенні виконкому йдеться про неприпустимість використання звуковідтворювальної апаратури та ударних інструментів, а також про необхідність дотримання загалом норм чинного законодавства України щодо захисту населення від впливу шуму, дотримання правил благоустрою, а також стосовно вживання української мови при підборі репертуару.

Прийняте рішення є реакцією міської ради на звернення мешканців вул. Сагайдачного, які скаржаться на гучну музику. У міській раді розповідають, що вивчили це питання, опитали людей і їхні думки розійшлися.

  • ” У центрі живе багато літніх людей. Вони й самі розуміють, що проживання у цьому районі має свої особливості. Те, що у нас грають вуличні музиканти, абсолютно нормальна традиція, – пояснює заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський.Спеціальна комісія санепідстанції провела  обстеження рівня шумового забруднення у квартирах. Ми переконані, що музиканти повинні грати. Людям це подобається. Так створюється міська естетика. Забороняти взагалі виступи, як просили люди, не будемо. Ми знайшли компромісний варіант – заборонимо використовувати підсилюючу апаратуру. Вона створює іншу висоту звуку і додає шумового забруднення”.

Як пояснює Владислав Стемковський, окремі музики використовують колонки не лише для підсилення, а й для безперервного програвання в якості магнітофона. Жителі центру найбільше скаржаться на цю багатогодинну какофонію. Адже музиканти грають усього 15 хв і йдуть на відпочинок. А апаратура програється годинами, що, власне, і не подобається мешканцям сусідніх будинків.

Довідка

Ще у 2011 році виконавчий комітет міської ради визначив місця та час для виступів вуличних музикантів у Тернополі. В перелік увійшли: майданчики на вул. Гетьмана Сагайдачного (біля пам’ятника Івану Франку), сквер ім. Т. Шевченка  (біля пам’ятника Соломії Крушельницькій), сквер на вул. В. Чорновола (біля пам’ятника О. Пушкіну, ближче до Театрального майдану), бульв. Данила Галицького (біля клумб), вул. Київська  (перед супермаркетом “Київ”).

Час проведення виступів: понеділок-п’ятниця – з  12.00 до 14.00 і з 16.00 до 20.00, субота, неділя – з 13.00 до 20.00

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета