18 січня 2022 року
07:37:00

Тернопіль і Тернопільщина

Тернополяни почали воювати петиціями

10.06.2016 05:41

Яблуком розбрату між тернополянами став пам’ятник Пушкіну.

 Ще 21 березня в Єдиній системі місцевих петицій, радикал, депутат обласної ради Богдан Яциковський запропонуав перенести (демонтувати) пам’ятник Пушкіну. 

“Ніхто не применшує роль Олександра Пушкіна, світового класика, але ми маємо чітко розуміти: він не був патріотом України і у своїх творах возвеличував царську політику, яка була спрямована на приниження нашої нації, нашого прагнення до свободи. Що важливо: ми маємо власних національних героїв, яких потрібно прославляти, бо за нас ніхто інший цього не зробить. Тернополяни повинні розглянути це питання, тим більше ця тенденція проглядається по всій Україні: в Івано-Франківську перейменували бульвар Пушкіна, в Теребовлі та Львові – вулицю, у Хмельницьку завершуються громадські обговорення нової назви вулиці Пушкіна. Тернопіль – бандерівський край, земля бійців за незалежністю і Пушкін немає ніякого відношення до нашого краю та міста. Доля пам’ятника – виключно у руках тернополян”, – йдеться в документі. 

Іншими словами, депутат, певне, вирішив, що вже всі клопоти в місті й краї вирішені, ось тільки Пушкін не на місці. Не порядок. Треба негайно виправити.

Петиція зібрала навіть більше, ніж необхідних 250 підписів, та очікує відповіді мерії. А ось ідея пана Яциковського пішла в люди, “як діти до школи”, та наробила чимало галасу. А що, політик на те й політик, аби про нього балакали. 

Проте з’явились і ті, хто не просто балакав, а вирішив вдарити петицією по петиції. Так, 8 червня було зареєстровано петицію  Людмили Дрозд про заборону демонтажу пам’ятника Пушкіну.

“В цій петицї ми хочемо зібрати голоси тих людей, які проти демонтажу пам’ятника О.С. Пушкіну. На нашу думку цей пам’ятник не несе ніякої загрози тернопільському суспільству, це є частина архітектури міста, він органічно вписується у сквер, на якому він розташований. Письменник не є політичною фігурою, твори якого ми всі вчимо у школах. Це прикраса міста і на нашу думку не є важливим те, що він російський поет”,-  аргументується в документі. Під ним вже стоїть 70 підписів. Тож думка громади розділилась.

Того ж дня з’явилась і петиція Родіона Оліщука, в якій зачеплено фінансовий бік отого перенесення. Тернополянин перконаний, коли вже Яциковський та компанія хочуть демонтувати чи переносити пам’ятник, то нехай це роблять за власний кошт. А задоволення не з дешевих. Така собі вийде перевірка патріотизму гривнею. 

“Відмовитися від ухвалення рішення про задоволення вимог петиції “Перенесення (демонтаж) пам’ятника О.Пушкіна” (http://e-dem.in.ua/ternopil/Petition/View/267), як такої що не несе користі ні благоустрою, ні соціальній інфраструктурі міста, а лише нагнітає негативну суспільно-політичну обстановку в місті.

У випадку ж задоволення, здійснити це лише коштом ініціативної групи громадян, що погодяться фінансувати роботи. Не виділяти кошти з бюджету міста”, – вимагається в докмуенті.

 Як бачимо, думки тернополян розділились. Цікаво, чия петиція переможе?

А коли відверто, то щось не до ладу з цією декомунізацією в нашій країні. Ми зносимо пам’ятники, змінюємо назви вулиць, але нічого не змінюється. Усе це нагадує таку собі істерику зрадженої дружини, котра викидає через вікно мотлох чоловіка, каблучку та біжить подавати на розлучення, проте продовжує цього кобилину кохати. Може, перш, ніж братись за велике, слід розібратись зі собою, провести таку собі декомунізацію влансого “Я”?

Н. Гонта.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета