29 січня 2022 року
10:21:09

Тернопіль і Тернопільщина

Тернополяни, будьте обережні: вони прокинулись і готові до нападу

05.04.2016 13:47

На Тернопільщині вже зареєстровані перші випадки укусів кліщів.

 

В обласній Державно-санітарній службі кажуть, що в краї протягом останніх років вихід іксодових кліщів із зимової діапаузи приходиться на більш ранні терміни, а сезон активності триває аж до третьої декади листопада, що зумовлює збільшення чисельності кліщів та, як наслідок, велику кількість нападів на людей.

Кількість звернень за медичною допомогою з приводу укусів кліщами з кожним роком зростає. Збільшується відповідно і рівень захворюваності на хворобу Лайма серед населення області.

Тому фахівці просять бути обережними, а коли вже не вбереглись, то пам’ятайте: лабораторія особливо небезпечних інфекцій “ДУ ТОЛЦ ДСЕСУ” – єдиний заклад в області, що здійснює індикацію збудника Лайм-бореліозу в іксодових кліщах.

Фахівці обласної державної СЕС нагадують, до основних заходів, спрямованих на зниження ризику присмоктування кліща при відвідуванні лісів, парків, заміських масивів, садових ділянок, тощо, включають використання репелентів, носіння одягу, що максимально закриває поверхню тіла, часті огляди тіла й одягу для своєчасного виявлення кліщів.

Якщо неприємність все ж таки трапилась – кліща потрібно негайно видалити, звернувшись до травмпункту чи територіального лікувально-профілактичного закладу. При відсутності такої можливості дану процедуру проводять самостійно: повільно видаляють кліща разом з хоботком, розхитуючи його з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Після видалення кліща місце присмоктування слід змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою.

У жодному випадку не можна викидати видалених кліщів, адже після кровосмоктання самка може дати покоління (до 2000 екземплярів) на тій території, де її викинули.

Якщо тіло кліща неушкоджене, цілісне – він підлягає лабораторному дослідженню на інфікованість бореліями.

Екстрена профілактика полягає у превентивному лікуванні антибіотиками осіб, які зазнали укусу кліща, у випадку виявлення в ньому борелій при проведенні лабораторних досліджень або при підозрі на бореліоз, якщо кліщ не досліджувався.

Неспецифічна профілактика, спрямована на винищення кліщів-переносників у природних біотопах. Рекомендоване використання акарицидних препаратів у період активності кліщів в місцях скупчення великої кількості людей – в оздоровчих закладах, парках, скверах, заміських та дачних селищах, ігрових майданчиках із зоною озеленення.

Природні осередки Лайм-бореліозу є в усіх районах Тернопільської області та у м.Тернополі, щорічно з’являються нові ензоотичні території.

Основним переносником збудників хвороби Лайма є європейський лісовий кліщ – Ixodes ricinus.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета