15 серпня 2022 року
23:05:19

Тернопіль і Тернопільщина

Тернопіль і кіно обговорювали на міжнародній конференції в столиці

01.04.2017 08:51

У столиці триває П’ята міжнародна науково-методична конференція “Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи”.

 

Науковці, громадсько-політичні діячі, педагоги з’їхались з усієї України та зарубіжжя , аби обговорити актуальні питання медіасосвіти та медіаграмотності. Йшлось і про кінограмотність, яка набуває все більшої популярності, а також проблеми становлення й розвитку українського кінематографу. 

Досвідом Тернополя, котрий, як відзначили організатори конфренції, просто на очах за кілька місяців стає кіностолицею України, поділився заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.  Він презентував платформу “КіноХвиля”, а також акцентував увагу присутніх на темі формування інформаційного імунітету суспільства за допомогою кіно. 

Леонід Олексійович наголосив на важливості медіаосвіти, одним з напрямків якої є власне кінограмотність.  Адже, зазначив, “це колись кіно було розвагою, нині – це потужна зброя в інформційній війні та засіб маніпуляції, яким активно користується російський агресор”. 

  • “Кожен з нас, прокидаючись вранці, вмивається, чистить зуби, зачісується, – зауважив Леонід Олексійович. –Щоденна гігієна є для нас чимось звичним та необхідним. Проте, маючи охайний вигляд, ми зовсім не стежимо за гігієною розуму. А те, що читаємо, які фільми й телепередачі дивимось, формує нас як особистостей. І або розвиває, або навпаки – змушує деградувати. Тому дуже важливо взяти собі за звичку дотримуватись щоденної медіа- та кіногігієни, адже від них залежить – ми чи хтось інший керуватиме нашим життям. Медіаосвіта нині на часі, бо світ змінився, інформація розповсюджується зі швидкістю світла, і вкрай важливо навчитись відбирати зерно від полови, споживати аналізуючи, а не все підряд”.

Перебуваючи в столиці, Леонід Олексійович мав й офіційну зустріч із головою Національної спілки кінематографістів України Тарасом Ткаченко. Під час неї було обговорено деталі створення в Тернополі фільмкомісії за міжнародним зразком. Також Леонід Олексійович вручив голові НСКУ подяку твід громади і міського голови Сергія Надала за сприяння в розвитку  та популяризації українського кінематографа у Тернополі. 

 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета