28 січня 2022 року
16:39:14

Тернопіль і Тернопільщина

«Сфера охорони здоров’я, підвищення якості і тривалості життя тернополян є для нас одним із пріоритетів» – Леонід Бицюра

31.05.2018 15:30

«Основні напрями медичної реформи. Фінансові аспекти. Проблеми. Наслідки. Рішення».

 

Такою була тема спільного брифінгу, що 30 травня відбувся у стінах мерії за результатами аудиту медичної галузі міста, проведеного «Громадською спілкою з реорганізації системи охорони здоров’я України». 

Участь у ньому взяли заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, експерти спілки, представники профільних медичних комісій Тернопільських міської та обласної рад, депутати, керівництво управління охорони здоров’я ОДА та відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради, керівники комунальних медичних підприємств міста, їхні представники та профспілкові комітети, члени експертної ради при міському голові з гуманітарних питань, громадська організація «Медична варта», громадськість.

Розпочався брифінг з …вручення подяк міського голови Тернополя Сергія Надала усім причетним до організації та проведення на високому рівні навчання учасників Асоціації міст України”, що вдібулось 29-30 березня. 

“Проект відбувався у рамках загальнонаціональної програми “Маршрути успіхів” та передбачав відбір кращих практик урядування різних міст, – зазначив Леонід Бицюра. Тема, що нас збирала, — “Досвід Тернополя у реформуванні системи охорони здоров`я та впровадження технологій “розумного міста” для підвищення якості медичних послуг”. Більшість учасників навчального візиту високо оцінили наші напрацювання та зацкіавились методиками їх реалізації. Хочу відмітити, що сфера охорони здоров’я та підвищення якості і тривалості життя наших громадян є однією із пріоритетних та внесена до стратегії розвитку міста”.

Відтак експерти представили висновки щодо проведеного аудиту галузі охорони здоров’я міста та окреслили шляхи вирішення виявленого дисбалансу між наявними ресурсами і потребами галузі. 

Так, згідно з результатами аудиту, проблемними залишаються питання реалізації медичної реформи, зміни системи фінансування, впорядкування мережі медичних закладів тощо. 

Якщо слідувати європейському досвіду, 80% звернень має припадати на первинну ланку медичної допомоги і лише 20% – на вторинну. Крім того, згідно досліджень експертів, існує проблема в доукомплектованості закладів первинного рівня кваліфікованими спеціалістами і надлишок їх на вторинній ланці. 

Під час презентації розглянуто питання створення Тернопільського медичного кластеру, перепрофілювання місцевих медичних закладів з чітким розподілом надання медичної допомоги по рівнях та відповідно до муніципального замовлення і гарантованого державою об’єму медичної допомоги, що у свою чергу, дасть змогу зекономити фінансові ресурси на утримання лікарень.

Експерт з Києва Володимир Короленко після проведеного аудиту розповідає, що госпіталізація тернополян демонструє надлишкову кількість ліжок вторинної ланки медичної допомоги, що потребує скорочення або перепрофілювання (щонайменше 170 ліжок є у надлишку).

“Відповідно до даної ситуації та, враховуючи територіальну компактність міста, раціональним рішенням буде перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я в заклади більш загально-терапевтичного та загально-хірургічного профілю, – коментує Володимир Короленко.Доцільним також буде сконцентрування педіатричної допомоги для населення міста та області в єдиному медичному центрі”.

Важливими напрямками реформи також є впровадження інформаційних технологій таких, як електронна черга та електронний облік, що дозволить економити кошти; сприяння розвитку відновного лікування, зокрема реабілітації після гострих станів, а також розвиток страхової медицини як основи фінансування медицини, прийнятої у більшості європейських країн.

Серед пропозицій плану впровадження медичної реформи аудитори представили створення єдиної інтегральної інформаційної медичної системи, яка буде безпосередньо здійснювати контроль якості надання медичних послуг. Важливим залишається питання створення системи громадського здоров’я та залучення елементів страхової медицини, як надійного способу ефективного розподілу ризиків хвороб та витрат на лікування між великою кількістю людей.

За результатами проведеного незалежного аудиту місцевих закладів охорони здоров’я буде напрацьовано план оптимізації діяльності медичної галузі міста Тернополя в умовах дефіциту фінансування і всезростаючих вимог суспільства. 

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета