29 січня 2022 року
10:10:05

Тернопіль і Тернопільщина

“Такі дарунки від влади дуже доречні та потрібні” – тернополянка (фото)

31.08.2016 16:39

У Палаці кіно, що на вул. Івана Франка, нині не було де і яблуку впасти. Традиційне “Свято школяра” зібрало тернополяток молодшого шкільного віку із сімей соціально незахищених категорій.  

 

І якщо торік учасникфі свята було тільки 50 діток, то нині – всі 200. Як зазначає очільниця міського Цетру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Горбоніс серед них діти із сімей учасників АТО, сімей вимушено переміщених осіб, багатодітних родин, котрі належать до спілки “Велика родина” та діти-сироти й позбавлені батьківського піклування. 

…Біля столика, встановленого у фойє Палацу кіно, витягнулась черга.  Працівниці Центру, наче “миколаїни”, роздають дарунки. У пакетах, які отримують дітки, необхідне канцелярське приладддя. 

Третьокласниці Оленка та Ліда особливо радіють …альбому та олівцям. Кажуть, дуже люблять малювати. За школою вже скучили. Особливо за друзями, а ось зміни, що напридумували чиновники, – не лякають. Навпаки, дівчаткам цікаво, як же ж то тепер виглядатимуть їхні уроки.

А ось третьокласниця Марічка Гуска до школи збирається з неохотою. Ух, знову ці уроки. Особливо їй не до вподоби математика. Зізнається: відмінила б узагалі її. До Палацу кіно дівчинка завітала спільно з на рік старшою сестричкою Настею та бабусею Людмилою Василівною. Оповідає, батько зараз у зоні АТО. Сумує за ним. 

З цікавістю сімейство зазирає до пакунка. Пані Ліда діловито оцінює дарунок. Каже, на око потягне він на добру сотку. Не помилється. За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, кожен із пакетів сформований з розрахунку в середньому 100 гривень на комплект. Дарунки придбані виключно за кошти міського бюджету. І цього річ витрати були у чотири рази більшими, адже кількість діток, котрі потребують допомоги, зросла майже вчетверо. Що вдієш, дається взнаки тяжка ситуація в країні.

  • Сьогодні я мінімально скупилась для школи й вийшло на касі 360 гривень, – зазначає мати трьох дітей Олена Чорноус. – Так, що такі дарунки від влади дуже доречні та потрібні”.

Такої ж думки притримуються й інші батьки. Кажуть, якщо влада має можливсіть, то чому б не допомогти тим, хто цього дісйно потребує. Це вчинок гідний подяки. І тернополятка дякують …оплесками.

А під завісу свята на них чекав ще один приємний презент – український мультфільм “Україна, моя Україна”. 

“Класно!” – вигукнув другокласник Василько, після перегляду.  

Н. Гонтківська.

Фото автора.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета