27 січня 2022 року
08:20:30

Тернопіль і Тернопільщина

Провайдери в лютому планують акції протесту. Чи будуть тернополяни з Інтернетом? (відео)

30.01.2016 09:03

30.01.2016

Тричі відключити Інтернет усій країні оібцяють українські провайдери.

Українські провайдери обіцяють в лютому тричі відключити Інтернет всій країні. Вони вже навтіь визначилися із датами. Без доступу до мережі можливо сидітимемо  3, 11-12 та 20 лютого.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Такий крок – протест супроти монополії компаній, що “захопили” всі опори, закрили доступ до багатоквартирних будинків та заробляють на інтернет-провайдерах.

На ринку з’явилися технології 3G і 4G. Це означає, що для їх впровадження через кожні 100-200 метрів повинен бути розташований пристрій із підведеним інтернетом та живленням, аби забезпечити зв’язок. Вирішити таке завдання можна виключно розмістивши бази на опорах, аналогічних ліхтарям вуличного освітлення. Тому зв’язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. Тобто, енергетичними компаніями, які грубо зловживають монопольним становищем”, — пояснює директор інтернет-провайдера “Павлабор” Володимир Падюков.

Він переконує, що компанії виставляють завищені необґрунтовані ціни на користування стовпами.

Наприклад, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць. Оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед, що виливається в сотні тисяч гривень”, — уточнює Падюков.

Всі спроби поскаржитися чиновникам – марні, уточнює бізнесмен. Каже, що багато разів він та його колеги зверталися до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Марно.

В операторів, констатує,  немає іншого виходу, як протестувати. Тому вони організовують три “хвилі” акцій протесту. 3 лютого планують передати звернення і пакет скарг в антикорупційний Комітет ВР, одночасно припинити на годину подачу доступу в Інтернет по всій Україні та організувати прес-конференцію. 11-12 лютого учасники мітингів мають намір передати звернення і пакет скарг в СБУ і знову припинити подачу доступу в мережу на одну годину. А 20 лютого звернуться до президента і теж відключать інтернет.

Відкрито участь в акціях протесту підтвердили учасники ринку з Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя. Але організатори попереджають, що інші оператори їх підтримують, свої дії поки не афішують, але у дні мітингів теж відключать інтернет.

Чи є серед них тернопільські оператори  – невідомо. Наразі ж депутат Тернопільської міськоїї ради, директор КП “Тернопіль-Інтеравіа” Іван Сороколіт запевняє: тернополянам нічого переживати, вони будуть з Інтернетом.

{youtube}-wcpLoGcQMI{/youtube}

Що ж, поживемо–побачимо!

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета