18 січня 2022 року
01:53:30

Тернопіль і Тернопільщина

Обурені тернополяни ходили в міськраду за поясненням. За чим сховались чиновники?

24.01.2016 18:42

24.01.2016

Ця історія тягнеться давно, а днями перетворилась у справжнісінький бойовик та занепокоїла громадськість.

Місце події – будинок  на вул. Микулинецька, 116, котрий зводить “Набережний квартал”. Компанія будує  житло по всій Україні, проте тільки в Тернополі зустрілась з настільки  радикальними спробами заблокувати будівництво та “каруселями” з документами.

Нагадаємо, компанія “Набережний квартал”  зі своїм партнером ЖБК “Файне місто – 2”  уклали  договір з ТОВ “Комунсервіс-Серет” щодо земельної ділянки, на якій мав бути зведений будинок. “Серет” у той час  отримав усі необхідні документи від влади, зокрема і містобудівні умови, декларацію на початок будівельних робіт. Проте у листопаді раптово  змінилось керівництво “Серету”, а виконавчий комітет міськради без повідомлення скасовував містобудівні умови.

Після тривалих “боїв” за свої документи, які влада чомусь вирішила у терміновому і непублічному порядку відкликати, компанія спробувала почати будівництво по вулиці Микулинецькій, 116. Проте днями охоронна фірма “Авангард”, що здіюснює охорону мерії, заблокувала проїзд на територію. Відтоді там стоять два авто, які перешкоджають почати роботи.

“На будову приїхали люди спортивної статури, на двох джипах зі зброєю у багажниках. Ми розуміємо, що охоронна фірма має на це право, але не на два багажники вогнепальної зброї, а також біт та кастетів. Добровольцям, які прийшли, аби допомогти нам зайти на територію, пояснили, що їм краще піти, показавши “вміст” багажників”, –  розповідає зляканий очевидець, який мав намір оглянути з боку входу початок будови на Микулинецькій, 116.

Попри намагання незаконно скасувати отримані документи і “блокаду” території, “Набережний квартал” не зупиняє будівництва, адже має  зобов’язання перед своїми пайовиками. Самі ж  учасники ЖБК “Файне місто – 2”, які довірили компанії “Набережний квартал” будувати собі житло, 22 січня рушили до мерії за поясненнями причин  скасування містобудівних умов для зведення багатоквартирного будинку.

На зустріч з активістами прийшли  начальник відділу претензійно-позовної роботи та представництва інтересів в судових інстанціях Віталій Гірняк, начальник відділу містобудівного планування Марія Солоніна,  начальних відділу земельних ресурсів Віктор Кібляр.

Вони запевняли, що укладена угода між ЖБК “Файне місто – 2” та ТОВ “Комунсервіс-Серет” є незаконною, проте чому тоді управління видало містобудівні умови  пояснити не могли. На питання ж, чому так терміново на виконкомі були скасовані згадані документи, відповіли, що це зумовлене зверненням громадськості та великим резонансом. Такі причини видалися активістам більш, ніж абсурдними. Адже, коли вірити чиновникам, виходить, що  за зверненням громадськості в Тернополі можна припинити будь-яке будівництво. Не під силу було чиновникам назвати і  конкретних порушень, через які було скасовано містобудівні умови.

“Ви говорите про те, що наше будівництво не може бути законним, через те, що ТОВ “Комунсервіс-Серет” має право користування на землю, а укладена угода з ЖБК “Файне місто – 2” – невірна. Тоді чому ж у таких самих умовах будується будинок на вул. Яреми, 14?  І на вул.Громницького та ж сама ситуація? Чому тільки наш будинок викликав інтерес? “– поцікавились активісти.

Проте  у відповідь отримали лише відмовку про те, що про згадані об’єкти представники міської ради інформації не мають.

Результатом зустрічі стала пропозиція про створення робочої групи з представників ініціативної групи, відповідних відділів міськради, а також депутатів. Саме вона й спробує розв`язати проблему, що виникла і доволі загострилась. Іншими словами, замість чітко розставити всі крапки над “і”, чиновники вкотре сховались за обіцянками та комісіями.

До слова,  однією з версій її виникнення – цінова політика. На ринок “Набережний квартал” ще торік зайшов із ціною 4900 грн за квадратний метр. Це обурили місцевих будівельників.  Вартість метра квадратного в них вдвічі більша.

” У Хмельницьку, наприклад,  можна придбати житло по 5 000 грн. за квадратний метр, в Івано-Франківську – 6 500 грн., ми бачимо, що у Львові зараз падають ціни, – зауважує представник будівельної компанії “Набережний квартал” Ольга Харковая . – Зрозуміло, що у гривневому еквіваленті ціни будуть рости. Тому що самі бачимо ситуацію з доларом, але треба розуміти, що будівництво, за винятком окремих матеріалів, прив’язане саме до внутрішнього ринку, тому що заробітна плата виплачується в гривнях, будівельні матеріали закуповуються в гривнях. Перша вартість дольової участі у “Набережному кварталі”  у нас була 12 000 доларів, тому зрозуміло, що тернопільські забудовники, які продають свої квартири по 11 000 грн. за квадратний метр і аналогічні нашим однокімнатні квартири загальною вартістю близько 25 000 доларів – обурилися. Проти нас почалася “чорна” антиреклама: понад 30 статей у ЗМІ, білборди, зробили проти нас два спецвипуски місцевих газет, тобто намагаються створити нам поганий імідж. Такого шаленого супротиву, як в Тернополі, у нас в Україні ще не було”.

Зараз за фактом протиправних дій охоронної фірми відкрито кілька кримінальних справ. “Набережний квартал” має надію на чесність правоохоронців, адже зі свого боку вони гарантують прозорий бізнес.


 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета