Тернопіль і Тернопільщина
Нині для тернополян день страшних спогадів
Дата: 26.04.2015
Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії.
Сьогодні Україна і світ відзначають 29-ту річницю Чорнобильської катастрофи. Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії. Аварія розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю постраждалих від її наслідків, так і за економічною шкодою. Вона сталася на території СРСР, але з розпадом Союзу головний біль від проблемного об’єкту дістався Україні, – пише УНІАН. На даний час Україна офіційно оголосила про перехід до етапу зняття блоків ЧАЕС з експлуатації. На етапі остаточного закриття і консервації енергоблоків Чорнобильської АЕС, який триватиме до 2028 року, діяльність в основному стосуватиметься реакторів, контурів багаторазової примусової циркуляції і суміжного обладнання блоків 1, 2 і 3 Чорнобильської АЕС. Колишні енергоблоки планується перевести в якісно новий стан, що характеризується вищим рівнем безпеки з мінімальним споживанням ресурсів у режимі тривалого зберігання. Плановані роботи повинні вирішити такі основні завдання:
1. Демонтаж зовнішніх щодо ядерного реактора систем і елементів установок, які не впливають на безпеку та не потрібні для виконання робіт на подальших етапах.
2. Укріплення бар’єрів, які запобігають поширенню радіоактивних речовин у навколишнє середовище.
3. Надійна консервація частин установок, які не демонтуються.
4. Створення умов для забезпечення тимчасового контрольованого зберігання радіоактивних матеріалів.