16 серпня 2022 року
09:50:34

Тернопіль і Тернопільщина Культура КіноТернопіль

Незабаром на екрани вийде ще один фільм знятий за сприяння Тернопільської кінокомісії. Ексклюзивні фото зі зйомок

26.05.2021 11:08

21 травня в Києві відбувся технічний показ повнометражного фільму-казки «Джура-Королевич»,  створеного в партнерстві з Тернопільською кінокомісією.

Кінопроект “Джура-Королевич” став одним із переможців восьмого конкурсного відбору Держкіно. Автором ідеї стрічки став Сергій Гаврилюк, а режисером виступив Антон Гойда. Фільмування казки-фентезі «Джура-Королевич» стартувало ще 2 липня у 2019-му у Тараканівському Форті, що на Рівненщині. До зйомок долучили тернопільських акторів та реконструкторів. Більше двох років

Фільм-казка став четвертим повнометражним фільмом створеним в партнерстві з Тернопільською кінокомісією. Це”Червоний. Без лінії фронту”, “Зарваниця”, “Фортеця Хаджибей” та “Джура-Королевич”.

«П’ять років тому спільно з однодумцями мені вдалося створити кінокомісію, а за нею – інфраструктуру і творення середовища не просто популяризації та культивування українських фільмів, продюсерів, режисерів, акторів, творення локаційних баз, творення акторських баз, але й саме кіновиробництво. Ми заявили на всю Україну – Тернопіль є кінематографічне місто», – зазначив голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра.

У 2019-му було створено Асоціацію кінокомісій України, яку очолив Леонід Бицюра. Аби охопити асоціацією Україну від Маріуполя до Ужгорода, він сам їздив і вів переговори з різними кінематографічними організаціями та установами:

«Я не мистецтвознавець, я — адміністратор і організатор процесів. Мені було важливо дати людям можливість побачити в кінематографії сенс. Внаслідок цього і в Тернополі вже організувались кілька медіа- та кіношкіл, що навіть конкурують між собою. Процес пішов — і мене це дуже тішить. Нам вже вдалося зняти 30 короткометражних фільмів, а через акторський відбір пройшло більше двох тисяч тернополян, 50 з яких отримали ролі у фільмах, в тому числі і головні», – зауважив Леонід Олексійович.

Завдяки активній діяльності Тернопільської кінокомісії та тісній співпраці з творцями кіно зі всієї України, вдалося внести зміни до Закону України “Про державну підтримку кінематографії в Україні” щодо надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні та напрацьовано зміни в законодавстві щодо утворення та діяльності місцевих кінокомісій, які забезпечують популяризацію та ефективне використання територій та об’єктів для потреб кінематографії, розроблення місцевих програм фінансової підтримки кінематографії та місцевих програм використання потенціалу місцевої сервісної індустрії в галузі кінематографії.

Окрім цього, минулого року Тернопільська кіно комісія підписала меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією.

«Одеська кіностудія  – одна з найстаріших , минулого року відсвяткувала своє 100-річчя, і фільми там почали знімати раніше, ніж у Голлівуді.  Але і Тернопіль щодо кіно в дечому перший! Тернопільська  кінокомісія – найактивніша, і саме в Тернополі знаходиться офіс Асоціації кінокомісій України», – зазначив тоді голова ПРаТ  «Одеська кіностудія» Андрій Осіпов.

Однозначно ця подія анонсувала дві втішні перспективи. Перша – зв’язки файного Тернополя з приморською перлиною Одесою будуть тільки міцніти, і друга – цікавого якісного кіно, до якого буде причетне і наше місто, ставатиме все більше.

Фото: Богдан Голлич

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета