30 вересня 2022 року
12:51:18

Тернопіль і Тернопільщина

Новій Ратуші Тернополя бути!

25.01.2017 15:00

Одним з найбільш масштабних проектів на 2017 рік буде відновлення міської Ратуші, яка була зруйнована під час Другої Світової війни. Вона повинна стати цікавим туристичним об’єктом, новою туристичною перлиною Тернополя.

 

За останнє століття Тернопіль побував у семи державних утвореннях, кожне з яких залишило свій слід у його історії та зовнішньому вигляді. У 1939 року населення файного міста згідно перепису складало 39,5 тис. осіб, але все кардинально змінилось на початку весни 1944 року, коли відбулась битва за Тернопіль, що призвела до повної руйнації 90% будівель та споруд. Однією із числа пошкоджених споруд є тернопільська Ратуша. ternopil.te.ua повідомляє, що міський голова Тернополя Сергій Надал назвав одним з найважливіших завдань на 2017 рік – повернення центральній частині Тернополя її історичного обличчя.

  • “На 2017 рік мерія Тернополя запланувала виконати максимальний об’єм робіт для відновлення історичного обличчя нашого міста, особливо його центральної частини. Для цього закладені кошти у міському бюджеті. Але великі проекти ми будемо здійснювати також спільно з інвесторами. У нас достатньо патріотів-підприємців, які готові вкладати кошти у покращенні міста. Ратуша – це символ традицій магдебурзького права і самоврядності міста”, – підкреслив міський голова Тернополя.

Проведення реконструкцій та спорудження Ратуші планується за адресою бульвар Тараса Шевченка 21, де буде здійснено надбудову у формі класичного європейського варіанту Ратуші. Наразі проект реконструкції відправлений на узгодження до реставраційної майстерні у Львові, бо цей будинок пам’ятка архітектури. На місці старої Ратуші, яка була під час Другої світової війни, як відомо зараз стоїть пам’ятник Пушкіну і немає можливості для відновлення Ратуші на старому місті.

Про плани реконструкції будівлі та спорудження Ратуші також розповів проектант Ратуші Володимир Ізбянський (автор проекту Собору Святих Рівноапостольних Костянтина і Єлени УПЦ КП на перехресті вул. Генерала Тарнавського і Київської у Тернополі).

  • “З самого початку ми планували спорудити Ратушу, яка буде копією старої, яку ми бачимо на архівних знимках. Більшість тернополян, які взяли участь у голосуванні на Театральному майдані, проголосували за те, щоб у Тернополі з’явилася саме відновлена стара Ратуша, яка колись стояла на місці теперішнього пам’ятника Пушкіну. Однак, наразі цей варіант ще не затверджений. Тому ми підготовили інші варіанти Ратуші у формі вежі та з оглядовою площадкою. Також, як буде виглядати Ратуша багато у чому залежить й від висновків реставраційної майстерні у Львові”, – зазначив Володимир Ізбянський.

Спорудження Ратуші на бульварі Тараса Шевченка 21 не завдасть шкоду існуючому будинку – пам’ятці архітектури, адже неодноразово обстежувався фундамент, розкопували та проводили відповідні дослідження. Висновок – фундамент витримає, шкоди для будинку не буде. Але навіть після таких висновків фасад потрібно зміцнити. Правда у цілому будинку треба проводити капітальний ремонт і не через надбудову у вигляді Ратуші, а через існуючий плачевний стан. По-друге, при спорудженні Ратуші будуть використовуватися виключно легкі матеріали за сучасними європейськими технологіями”, – підкреслив пан Володимир.

Володимир Ізбянський підсумував, що час, коли тернополяни зможуть побачити нову-стару Ратушу залежить наскільки швидко буде обраний і затверджений проект Ратуші, в тому числі й на містобудівній комісії.

  • “В ідеалі, нову-стару Ратушу Тернопіль отримає вже у 2017 році і вона стане справжньою туристичною перлиною міста”.

Нагадаємо, Ратуша – це споруда для органів міського самоврядування у європейських країнах епох Середньовіччя і Нового часу. Ратуша включала елементи цивільного і фортечного будівництва. Звичайно будувалася у вигляді компактної кількаповерхової споруди із залом для засідань всередині, балконом, з якого звертались до народу, та високою ярусною баштою (беффруа). На останній висів дзвін, щоб сповіщати мешканців міста про небезпеку, а пізніше вона ззовні збагачувалася кадраном.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета