29 січня 2022 року
10:56:39

Тернопіль і Тернопільщина

У Тернопіль повернулись 90-ті. “Будівельна мафія” перейшла всі дозволені межі

22.01.2016 10:03

22.01.2016

Ситуація, пов’язана із будівництвом на вул. Микулинецькій, нещодавно, здається, сягнула епогею.

Пригадавши «славні» 90-ті роки «спілка» тернопільських забудовників направила на вул. Микулинецьку кілька машин із чоловіками зовнішності «не підкоришся – підстрелю». Маріонетки будівельної «сімки» та верхівки влади заодно перекрили дорогу до місця будівництва, перепинили будівельний процес, а працівників офісу практично ув’язнили в приміщенні.

 

За словами керівника Центру показів у Тернополі пані Ірини, ситуація досить складна, і причина її виникнення – одна із найнижчих цін:

– З минулого року ми почали заходити з ціною 4900, тому інші будівельники обурилися, оскільки у них за квадратний метр ціна вдвічі вища. Зважаючи на те, що нам деякі документи раптом скасували, то відновлювати їх будемо виключно законним шляхом, не обходячи закон, не обманюючи своїх клієнтів, нікого не провокуючи. Стараємося це загладити не зі сторони преси, не з допомогою чорного піару у ЗМІ, а врегулювати все мирним шляхом.

Нещадного удару по авторитету компанії завдали публікації в інформаційному просторі міста про те, що «Набережний квартал» будує без жодних дозвільних документів. Представники ж компанії у відповідь надали увесь перелік реальних документів, який ще раз підтвердив, що під невигідну тернопільській будівельній «еліті» фірму неаргументовано зводиться наклеп.

– Починаючи з липня 2014 року у в нас є всі документи, – розповіла керівник Центру показів у Тернополі. Усі будівельні роботи велися після отримання дозвільного документа – декларації про початок будівельних робіт, зареєстрованої органами державної архітектурно-будівельної інспекції. Ми дисципліновані щодо документації: є документи – будуємо, нема документів – не працюємо. Бо штраф за будівництво без дозвільного документа починається від 100 тисяч гривень. Це дорого. Тому все робимо в рамках закону.

Щодо цінової політики на Микулинецькій, як стверджують представники компанії, швидше за все, вона наступного року зросте. Оскільки через відновлення потрібних документів відбувся простій будівництва. Однак у цій ситуації є прогрес: декларація на дозвіл будівництва житлово-будівельним кооперативом «Файне місто 2»  станом на 15 грудня відновлена Управлінням архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області. А щодо містобудівних умов – буде апеляційний суд.

Як зазначили у Центрі показів, роботи на Микулинецькій, 116, відновилися. Для людей, які занепокоїлися ситуацією, компанія йде на поступки.

– На момент початку будівництва та укладання договорів із клієнтами, усі дозвільні документи були. Після того, як нам скасували документи, ми з юридичних міркувань призупинили підписувати із пайовиками договори, – пояснюють представники компанії. – Тобто людина має право на відстрочку свого внесу до 50 днів. Ті, у кого вже є членські внески – згідно законодавства, якщо форс-мажор не залежить ні від забудівельника, ні від пайовиків, мають право до початку будівельних робіт чи відновлення усіх документів не вносити пайові внески. За рахунок цього наші клієнти спокійні, ми нікого не зобов’язуємо проплачувати за «повітря».

Незважаючи на неабиякі труднощі із будівництвом у Тернополі, «Набережний квартал» все ж не планує зупинятися. Адже доступне, бюджетне житло – це чи не єдина можливість тернополянам відзначати свята у власному домі. І попри те, що компанія не збирається йти слідами своїх конкурентів, очорнюючи їх та наступаючи на п’яти, все ж у найближчих планах є вже чотири напрацювання по земельних ділянках у Тернополі та на околицях, які, до слова, розташуються дуже близько до будівництв конкурентів. А це все-таки свого роду наступ на «олігархічний будівельний клан». Однак законний, справедливий та із вигодою для простолюду Тернополя.

Джерело: ltdaily.info

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета