29 січня 2022 року
01:05:19

Тернопіль і Тернопільщина

У Тернополі триває дискусія щодо пам’ятника, який може з’явитись замість літака (відео)

15.07.2016 15:24

Радянський “Літак МІГ-17”, що біля парку Національного відродження, планується демонтувати та передати до музею. А замість нього тернопільський архітектор Іван Осадчук пропонує звести композицію “Трійця Воздвиження”.

Вона полягає у зображенні трьох янголів, що? наче зійшли з небес. За плечима в них – крила, на грудях – хрести… Іван Осадчук переконаний, що фігура могла б стати гармонійним довершенням архітектурного ансамблю відреконструйованого торік бульвару Данила Галицького, на якому розташований храм Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ. До того ж, поруч бульвару – Свято-Троїцький духовний центр УПЦ КП.

{youtube width=”100%” height=”420″}RdZYLriKeQw{/youtube}

Задум викликав жваве обговорення членів архітетурно-містобудівної ради, що відбулась 14 липня. Думки звучали різні. У багатьох виникло питання щодо доцільності зображення саме янголів, адже традиційно Свята Трійця – це Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. До того ж, лики самих янголів видались їм доволі суворими. Зауважили також, що було б добре почути думку священнослужителів: чи одобрять вони встановлення такої фігури і таку інтерпретацію Святої Трійці?

{youtube width=”100%” height=”420″}0qLrHKLvuBo{/youtube}

Прозвучав і сумнів: а чи не забагато в Тернополі пам’яток релігійного змісту… Можливо, краще на місці пам’ятника радянському військовому літаку встановити пам’ятник борцям за волю України, бійцям визвольного руху УПА, воїнам АТО? Та й янголи в багатьох з присуніх викликали асоціацію із Воїнами Світла. Прибрати німби, хрести замінити серцями, і ось вони – новітні Герої: мужні, відкриті, суворі до ворога та безконечні в любові до України. Та й місце для встановлення такого пам’ятника, переконані, символічне: парк Національного Відродження і Воїни, котрі пожертвували життям задля відродження України!

Зрештою вирішили, що ідею пана Осадчука приймуть як загальну концепцію архітектурної композиції, що має постати замість “Пам’ятника бойової слави “Літак МІГ-17”. 

  • “Наразі ж працюємо над тим, щоб демонтувати літак, який, до слова, не має жодного відношення до історії міста та перебуває у доволі поганому технічному стані, й предати його в музей, – зазначає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Тривалий час ми вагались щодо того, як бути із бетонною основою постаменту. Адже її демонтаж коштував би місту стільки ж, скільки реконструкція усієї архітектурної композиції. Проте архітектор Іван Осадчук знайшов рішення. На цій основі, власне, він і пропонує встановити новий пам’ятник. А буде це “Трійця Воздвиження”, пам’ятник загалом усім борцям за волю України чи тільки воїнам АТО – вже вирішувати тернополянам”.

Пропозиції щодо пам’ятника Леонід Олексійович проcить надсилати на офіційну скриньку прес-служби міськради presamr@gmail.com 

 

 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета