03 жовтня 2022 року
01:16:41

Тернопіль і Тернопільщина

У Тернополі знешкодили “хвостатого сепаратиста”

13.09.2016 10:55

Днями Тернопіль підняв на вуха …”хвостатий сепаратист” (як його окрестили тернополяни), а простіше кажучи – щур звичайний.

 

Волоцюга завітав у гості до тернополянки Світлани Гуменної, котра мешкає на 9 поверсі мікрорайону “Дружба”,  і своїм несподіваним візитом добряче налякав її.

Люди, я просто в шоці! – зазіналась вона в соцмережах. – Десь до півгодини чую, як щось плюскається чи то в ванній,чи то туалеті. Думаю, певно знов сусідам “забило” … Відкриваю двері в туалет, а там по унітазі – щур, не миша, бо більший за мою руку!!! В мене просто слів нема…”.

Тернополянка викликала рятувальників. Знешкодження, як оповіла згодом, тривало довгонько. “Сепаратюга” не здавався й чинив опір. Та навіть попри те, що видряпався на куртку одного з рятувальників, “небезпечного  злочинця” упіймали, посадили до спеціального контейнера та випустили за межами житлової зони.  

В Управлінні ДСНС України в Тернопільській області констатують, що за останні кілька літ уперше в місті мають справу зі …щуром, який виліз з унітаза. Зазвичай “ізолювати” доводиться шершнів чи ос, котрі безпардонно селяться на балконах багатоповерхівок. 

Та для українців щур в туалеті – не новина. Через спеку популяція хвостатих збільшилась, тому взялась окуповувати нові території. Щодо Тернополя, то востаннє хвостаті зайди давненько так нахабніли. 

  • “Ще років 15 тому були випадки – саме з унітазів і лізли, – коментує у сомережах трафунок Елена Зазуляк. –  Каналізаційна система стара і має цих мешканців. От і забігають. Але на 9 поверх – то рекорд. Але в квартирах, де є коти, миші з щураи не живуть. У нас коти винищили в будинку мишей і щурів ще кілька років тому”.

Зазвичай щурі мешкають у підвалах, на смітниках та ближче до смтіників. До людських помешкань, пояснюють експерти, вони  проникають у кількох випадках:

 1. Швидке розмноження щурів в підвалі. Шкідник починає шукати нові місця для свого проживання, коли територія виявляється перенаселена його родичами.

2. Низькі температури. Відзначається тенденція до збільшення кількості щурів та мишей у під’їздах і нижніх поверхах будівель перед зимовими місяцями. В цей час гризуни шукають більш сприятливі умови для себе і свого потомства.

3. Дератизацію. Труїте щурів в одному місці, будьте готовими побачити їх в іншому. Рятуючись від смерті, гризун для себе й потомства шукає будь-який прихиток, навіть – у каналізаційній трубі. 

У квартиру щур зазвичай потрапляє через дірки в перегородках (завдяки своєму нюху і інтелекту звірятко швидко знаходить слабкі місця в стінах і з допомогою гострих різців перетворює їх за кілька хвилин у підходящий для себе лаз). Але якщо квартира досить добре відремонтована і немає можливості потрапити в неї звичними способами, то гризун починає шукати нестандартні рішення проникнення в житло. І шлях через унітаз є одним з таких рішень. Звірятко може піднятися в квартиру прямо по трубах відразу з підвалу. Він досить довго може перебувати без повітря, і тому подолати кілька десятків метрів каналізаційними трубами з водою для нього не проблема. До того ж, лапки цього хвостатого добре пристосовані до лазіння, і тому можуть зачепитися за будь-яку нерівність всередині труби. Також гризун може прогризти отвір у трубі, що міститься в каналізаційній шахті між поверхами, і ввалитись у помекшання. Вважається, що старовинний чавун щурам не по зубах. Але варто пам’ятати про те, що багаторічна експлуатація таких труб призводить до їх зношування і до появи проржавілих місць, які зуби гризуна подолають без особливих проблем. 

Щуру в туалеті, зрозуміло, що мало хто зрадіє. Перша реакція: крик, проте від нього зайда щонайменше може …знепритомніти. Тому зайспокойтесь і найперше ізолюйте хвостатого, адже  окрім непривабливої зовнішності він ще й може бути розповсюджевачем цілого букету небезпечних недуг. Зокрема – лептоспірозу. ЯКщо ви сміливі, а щур безсоромно “приймає ванну” в унітазі, то закрийте кришку, поставте на неї щось важке та кілкьа разів натисніть воду. Або щур “подякує” за душ, або …відправиться у плавання каналзіаціними трубами. 

Відтак, закривши щільно двері в туалет, телефонуйте рятувальникам. Допоки рятувальники ловитимуть “гостя” – зознимкуйте його, аби мати доказ перед організацією, яка осблуговує ваш будинок. Адже проведення дератизації підвалів належить до її обов’язку і, коли не помиляюсь, входить до квартплати. 

До того ж, саме вона слугуватиме гарантією, що жоден родич зайди більше не навідається до вас. Звісно, можна й менш гуманно застрахуавтись від візитів хвостатих. До прикладу, залити в унітаз білизну або висипати хлорку. Їдкий запах відлякує щурів і вони йдуть вниз або гинуть. Дехто навіть виливає в унітаз декілька відер окропу. Звичайно, ці заходи відрізняються жорстокістю, але заради власного здоров’я і заради здоров’я дітей батьки можуть піти і не на таке.

Н. Гонта.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета