24 січня 2022 року
11:23:10

Тернопіль і Тернопільщина

У Тернополі з’явилась ініціатива зміни герба міста

20.07.2016 15:52

Змінити на гербі Тернополя шестикутну зірку на українську восьмикутну, а також доповнити зірку та півмісяць християнським хрестом.

З такою вимогою звернулись до міського голови Тернополя Сергія Надала, сесії та комісії з питань геральдики міської ради  громадські активісти. 

Суть відкритого звернення, зводиться до виконання конкретних вимог, констатує  газета “Свобода”:

1. Якнайшвидше домалювати на спотворених гербах міста Тернополя, що розташовані на зупинках громадського транспорту (“бульвар Д.Галицького”, “6-та школа”, “Готель “Галичина”, “Гетьмана І.Мазепи”, “вул. Бригадна” та інших), викинутий із незрозумілих причин півмісяць. На цих гербах чомусь красується шестикутна зірка Давида.

2. Якнайшвидше замалювати на нещодавно оновленій площі перед катедрою УГКЦ шестикутну квітку, яку можна сприймати і як своєрідну лілею, і як замасковану шестикутну сіонізовану зірку Давида.

3. Винести на наступну сесію Тернопільської міської ради питання щодо внесення змін до затвердженого герба Тернополя. Замінити єврейську зірку Давида на традиційну для українців восьмикутну. Також пропонується доповнити зірку і півмісяць християнським хрестом, котрий повинен повернутися на верхівку Тризуба. Саме такий хрест першопочатково був і на Володимировому Тризубі, і є в найдавнішій у Тернополі Надставній церкві. Це виглядало б справедливо, адже християни становлять більшість населення Тернополя і всієї України.

Хочемо також пояснити, що зірка Давида, яка чомусь з’явилася на гербі міста Тернополя, є основним елементом прапора Ізраїля. А в майбутньому, за пророцтвами і православних, і греко-католицьких богословів та дослідників, стане основою так званої печатки антихриста, – зазначає співголова громадської організації “Наша Україна – Тернопільщина” Володимир Кухарський. – Для більш грунтовного вивчення цього питання дуже рекомендуємо ознайомитися із книгою Любомира Стринаглюка “Знаки часу. Розпізнавання”, яка вийшла друком в Івано-Франківську в 2015 році. Зокрема, у цій книзі стосовно зірки Давида-гексаграми наголошується: “Найчастіше гексаграму асоціюють з юдаїзмом… В есхатології зірку Давида асоціюють з числом звіра 666 і антихристом… У кабалістичній нумерології гексаграма означає число 666. Люди, які визнають цю доктрину, вважають шестикутну зірку символом царства мошіаха, або антихриста… Важливо знати: гексаграма у Святому Письмі не згадується жодного разу. Зірка, чи щит Давида, та інші назви символу – цілком умовні… Але дияволові замало того, що люди належать йому тільки через їхню пристрасть до земного. Він бажає їхнього свідомого і добровільного підпорядкування собі. Для цього він тисячоліття готує підміну: замість Бога – себе, замість Христа – антихриста, замість хреста – печать звіра. Існує твердження, що ця печать може мати вигляд гексаграми. Саме через підміну символічного значення!” (сторінки 35-38).

Що ж стосується лілії, зображеної на оновленій площі перед катедрою, то згадана книжка наголошує: “Пелюстки… своєрідної лілії – єдиного виду білих лілій, що в дикому вигляді ростуть в Ізраїлі, розташовані симетрично і в розкритому вигляді творять правильну шестикутну зірку, відому як гексаграма, або зірка Давида… Масонське трактування символу лілії вказує на керівника будівництва храму царя Соломона, визначного майстра Хірама Тирянина. Хірам був юдеєм по матері з коліна Дана. Саме його масони вважають своїм засновником. І саме з ним поєднують символ лілеї!..” (сторінки 77-78).

Не помиляється той, хто нічого не робить. Але найважливіше – вміти визнавати помилки і вчасно виправляти. Зараз почесне право виправлення такої суттєвої помилки на гербі духовного П’ємонту України – славного і файного міста Тернополя – історично має депутатський корпус Тернопільської міської ради та міський голова Сергій Надал”.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета