03 жовтня 2022 року
09:04:00

Тернопіль і Тернопільщина

У Тернополі почався “птахопад”?

15.06.2015 14:36

15.06.2015

Тернополянам на очі все частіше у парках міста потрапляють пташенята,здебільшого граченята, котрі плутаються в траві не в силі злетіти. 

Вони часто набурмосені, а то й узагалі мертві. Файномістяни в соцмережах б’ють на сполох: що це з птахами?  Може, якась епідемія кинулась чи то дія трійки, якою комунальники рятують парки від кліщів?

Тернопільський орнітолог Дмитро Страшнюк відкидає всі ці теорії. Каже, найімовірніше пташенята просто вчаться літати.

У народі цей період — кінець травня -початок червня — називається “птахопадом”. Крила в птиць ще добре не зміцніли, тому вони й падають у траву. Комусь з них щастить,  а багато –  гинуть, стаючи легкою здобиччю для хижаків.

“Побачивши пташеня у траві, в жодному випадку не забирайте його, – застерігає орнітолог. – Мати обов’язково повернеться за ним, підгодовуватиме, допоки крильця не окріпнуть, захищатиме. Найбільше, що ви можете зробити для пташеняти, це посадовити його на гіллячку, щоб не затоптали люди чи не з’їв кіт”.

Причин того, чому в тернопільських парках на землі так часто опиняються граченята (так, саме граченята, а не вороненята, наголошує пан Дмитро, бо ворони в наших широтах не водяться), вчений називає кілька. По-перше, їх дуже багато і комунальники часто самі скидають чи руйнують їхні гнізда. Це ж стосується і сорок. Ну, повелося вже так, що не долюблюють  люди злодійкуватих сорок.  По-друге, причиною може слугувати … нахабне зозуленя.

“Воно швидше за інших вилуплюється з яйця та розвивається, тому викидає всіх решту з гнізда, прагнучи залишитись єдиним пташеням”, – зазначає Дмитро Віталійович.

Не заперечує він і те, що причиною набундюченості у пташенят, особливо граченят,  може слугувати харчове отруєння  чи якесь інфекційне захворювання (наприклад, орнітоз). Для людей ці недуги як такої небезпеки не несуть, проте, як кажуть, чим чорт не жартує, тому брати до рук таких пташенят орнітолог не радить.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета