25 вересня 2022 року
08:37:34

Тернопіль і Тернопільщина

У Тернополі з’явилась “вишита” алея (фото)

21.05.2016 05:02

Бульвар Шевченка, що веде до Театрального майдану, не впізнати – на ньому квітнуть різноманітні українські орнаменти. 

Кілька годин поспіль студенти Галицького коледжу, що вчаться на відділенні дизайну,  “Алею вишиванок”.

Ідея перетворити звичайну вулицю на  патріотичну алею  виникла у керівника Молодіжної міської ради Тернополя Вероніки Дякович та організатора фестивалю вуличного мистецтва “Артервізія” Олександри Стопник.

Задум з`явився спонтанно, зізнається ініціаторка акції Вероніка Дякович, захотілося по-особливому відзначити День вишиванки.

Зображення вишивок в Україні – не новина. Подібне уже створювали в Сумах,  Кам’янці-Подільському.  “Єдине, – зазначає, – усюди активісти малювали вишивку “під ногами” – на бруківці, каналізаційних люках, тож захотілося в Тернополі зробити по-іншому, аби збереглось надовго. Відтак і впали в око так звані стовпці на бульварі Шевченка”.

Саме під пильним наглядом активісток допомагають перетворювати місто на краще студенти. Добровільно. Від ранечку трудяться над вишивками, кажуть, на один стовбець йде кілька годин, залежно від складності.

Другокурсники Андрій та Юля малюють вишивку уже три години. Зізнаються, робити йде не так легко, як здається на перший погляд, адже завжди доводиться підправляти, аби було бездоганно.

Підбирали орнаменти з огляду на практичність: “Щоб не було дуже громістке, нескладне у виконанні, адже на нерівному кам’яному покритті це робити далеко не так, як на папері,” – розповідає співорганізаторка акції Олександра Стопник. Намагалися також відобразити усе різноманіття украінської вишивки.

Планувалось реалізувати акцію “Алея вишиванок” власне до Дня вишиванки. Однак природа цьому завадила, підкинувши неприємні сюрпризи. Відтак Вероніка та Олександра розпочали працювати ще в четвер, підготувавши покриття до майбутньої вишивки.

Міська рада ж, діляться організатори пані Вероніка та Олександра, допомогла лише  дозволом на проведення акції.

Долучилася ж фірма “Арс-кераміка”, надавши на благодійні основі барвники та фасадну фарбу.  Покриття, сподіваються протримається не один місяць.

Надія Вихристюк

Фото авторки.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета