18 січня 2022 року
06:55:16

Тернопіль і Тернопільщина

Страшилка, якою щорічно лякають тернополян (відео)

13.06.2016 14:21

Питання Малашівецького сміттєзвалища стоїть уже понад два десятки років. І щоразу, коли вони зринає, громадськість згадує про те, що поряд сміттєзвалища розташований Верхньоівачівський водозабір, з якого воду отримують 75-80% споживачів міста.

 Згадує та вкотре б’є на сполох: йой, у воду ж можуть потрапити нечистоти із сміттєзвалища… Мас-медіа починають рясніти заголовками на кшталт: з-під крана може піти отруйна вода і ще жовтішими. Це при тім, що  за останніх тридцять років лабораторні дослідження “Тернопільводоканалу” та спостереження санепідстанції жодного разу не реєстрували впливу Малашівецького сміттєзвалища на якість питної води у Тернополі та навколишніх селах. Минає час, буря спадає, і всі заспокоюються, аж до наступної нагоди побалакати…

Про те, чим черевате сусідство водозабору та сміттєзвалища, та чи дійсно варто переживати з цього приводу, цікавимось у головного інженера КП “Тернопільводоканал” Романа Романіва. 

“Насправді загрози нема, – заспокоює з порога. – Підприємство здійснює постійний моніторинг за якістю питної води з Верхньоівачівського водозабору. Жодного впливу сміттєзвалища на якість води не спостерігається. Відбір проб на водозаборі відбувається щомісячно, а на виході з водопровідної насосної станції на місто – щоденно”.

Пояснює також, що водозабір розташований на правому березі річки Серет, вздовж частково Верхньоівачівського ставу, відповідно розташований комплекс свердловин, глибиною 50-60 метрів. Тернополяни споживають воду з підземних, а не з поверхневих джеред, відповідно вона захищена геологічними пластами від будь-яких шкідливих впливів. Щодо Малашівецького сімттєзвалище, то воно розташоване аж у третьому поясі охоронної зони водозабору, тобто на досить безпечній відстані. До того ж, між сміттєзвалищем та водозабором проліг вододіл, тож підземні води сміттєзвалища рухається з одного його боку, а водозабір відбувається в іншому. 

Ймовірність того, що нечистоти можуть потрапити у свердловини, розташовані на водозаборі, а відтак – у крани споживачів, майже до нуля зводить і показник рівня забору воду.

Якщо проектна потужність водозабору 87 тисяч метрів кубічних води на добу, то зараз вона становить усього 32-35 тисяч метрів кубічних води на добу. Об’єм забору води зменшився більш, ніж на половину. Люди почали більше економити, – зазначає. – Зменшення об’єму забору води та зниження потужності водозабору, призводять до зменшення розміру депресивної воронки, тобто зони забору підземних вод, а отже – зменшення ймовірності того, що нечистоти із сміттєзвалища можуть потрапити у воду”.

Так що, тернополяни можуть спати спокійно. Хоча, проблему Малашівецького сміттєзвалища, однаково слід розв’язувати і то найближчим часом.

Детальніше про стан Малашівецького сміттєзвалища в сюжеті телеканалу “TV-4”

{youtube width=”100%” height=”420″}tq3ft98lmvA{/youtube}

До речі, Верхньоівачівський водозабір — це технологічний комплекс із 16 свердловин, трубопроводів, резервуарів,облаштованих відповідним обладнанням, і насосна станція. Вздовж берега Ставу розташовані п’ять свердловин. Нижче за течією річки — ще 11.
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета