03 липня 2022 року
23:13:09

Тернопіль і Тернопільщина

Хулігани, що зірвали прапор з тернопільської бібліотеки, можуть сісти на три роки….

04.03.2015 16:13

Дата: 04.03.2015

Відео, на якому двоє псевдо патріотів серед ночі зривають прапор з фасаду Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, що на вул. Коперника, наробило чимало галасу серед тернополян. Хлопці, певне, й самі не розраховували на такий резонанс. Але маємо, що маємо… Допоки ж правоохоронці шукатимуть зловмисників, TopNews поцікавився у тернопільського юриста, партнера консалтингової компанії “Капітал” Романа Суслова, що ж “світить” хуліганам за крадіжку стяга.

 

Відповідно до статті 20 Конституції України державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Кримінальним кодексом України, а саме: статтею 338, передбачена кримінальна відповідальність за наругу над державними символами. Об’єктивна сторона злочину полягає в таких діях, як знищення чи пошкодження прапора або герба. При цьому злочин має місце, якщо вказані дії спрямовані на публіку. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років, – пояснив юрист. – Якщо має місце хуліганський мотив, вчинене кваліфікується за статтею 296 Кримінального кодексу України, тобто хуліганство як грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років. Ті самі дії, вчинені групою осіб, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

В інших випадку можлива кваліфікація за сукупністю злочинів, передбачених статтями 338 та 296 Кримінального кодексу України. За таємне викрадення чужого майна передбачена відповідальність відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років”.

А тепер, псевдопатріоти, скажіть: воно того вартувало?

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета