26 жовтня 2021 року
18:00:30

Тернопіль і Тернопільщина

Для тих, кому не байдуже, що встановлять у Тернополі замість літака

24.07.2016 12:31

Критикувати легко, набагато важче – подати ідею чи створити щось власноруч.

 

Проект пам`ятника” Борцям за волю України” ,  який пропонується встановити замість радянського літака, що біля парку Національного відродження, викликав запеклу дискусію серед тернополян.

Надсилати пропозиції, зауваження щодо ідеї архітектора Івана Осадчука, а також свої ідеї, щодо пам`ятника, який має постати замість літака, було запропоновано на офіційні сайти міськради.

Дискусійну площадку для обговорення та обміну думок відкрила на своїй сторінці в соцмережах і відома тернопільська волонтерка Ліля Мусіхіна. 

Увага! Всім небайдужим!!!! Маємо можливість взяти участь у створенні проекту пам`ятника, який стоятиме на місці літака. Ідеї, плани, проекти і побажання можна поки що озвучувати тут“, – такий заклик кинула вона 23 липня. І вже з`явились перші пропозиції.

Так, відома тернопільська журналістка Яніна Чайківська , зазначила: ” Парк називається Національного відродження, навпроти – бульвар Данила Галицького. На зорі незалежності саме на цьому бульварі мав стояти пам`ятник Галицькому, а там, де він зараз є, мав бути пам`ятник Незалежності. Тому може б там доречно було щось пов`язане з національним чимось, з Галичиною, з якимись національними символами, які були б приємними на взір і цікавими. Але може в когось будуть інші ідеї”.

А Tetiana Siwak додала, що “ давно проситься аж пищить пам’ятник Тарновському, пам’ятник Цісареві, пам’ятник магдебурзькому праву Тарнополя, пам’ятник першим садибам Тарнополя. Це історія, це фундамент міста, це (суто теоретично, звісно, – бо ж християни канонічно антинаціоналісти і патріоти Святої Землі) основа громадянської гордості містян. Але як переконати християн не впхати туди чергового Рафаїла, Мойшу, Єшуа, Рахіль, Соломона чи ще котрого чужорасового релігійного персонажа – хтозна… О, і ще до ідей, забула: велика, блискуча, інкрустована рожевим і золотисто-прозорим гутним склом Леліва. Десь трошки такий принцип, як із зіркою НАТО в Брюселі.”

Galyna Zabolotna зізналась: “Дуже мені імпонує образ лелеки. І крилатий, і наш птах. І символ дому, і затишку і добра… У художника Олега Шупляка неймовірно глибокі і цікаві інтерпретації цього образу. Я б хотіла бачити щось схоже у скульптурі…..А як вам ластівка- образ Матері… Політ.. Свобода… Та ж вірність рідній землі….краса, зрештою… І вони бувають і сільські, і міські”.

 А Susy Dragan  й узагалі запропонувала на тому місці “Повісити зрадників…”

А що пропонуєте ви?

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031