19 вересня 2021 року
10:12:43

Тернопіль і Тернопільщина

На замітку тернополянам: 8 безкоштовних послуг у поїздах, про які ви не знали

02.02.2018 14:20

Взяти собаку-провідника чи попросити столові прилади. Ті, хто зрідка їздить у поїздах, як правило, не знають, що у вартість квитка входить безліч послуг.

 Видання nastroy опублікувало список послуг, які ви маєте право вимагати.

Виїхати раніше терміну

Тобто поїхати поїздом, який відходить на кілька годин або днів раніше рейсу, на який ви придбали квиток, щоправда, при наявності вільних місць.

Отримати інший квиток при запізненні 

Якщо ви запізнилися на потяг, не поспішайте купувати новий квиток. Ви маєте право відновити дію квитка на інший поїзд – за умови доплати вартості плацкарта протягом 24 годин.

Припуститися помилки в квиткових даних

Це особливо актуально при купівлі квитків онлайн. Якщо дані документа, що посвідчує вашу особу, розходяться з даними, зазначеними в квитку, тільки на одну букву в прізвищі і на одну цифру в номері, то вас зобов’язані пустити в поїзд.

Зайняти нижнє багажне місце

Пасажир, який купив квиток на нижню полицю, має переважне право для використання нижнього місця для ручної поклажі, а верхнього – пасажир, який проїжджає на верхній полиці. Тобто ви не зобов’язані ні з ким ділитися своєю нижньою полицею!

Безкоштовно взяти з собою собаку-провідника

Плата за перевезення собак-провідників не стягується, а документи на нього не оформляються. Йому потрібні лише нашийник і намордник.

Зійти з поїзда на пару днів без втрати квитка

Пасажир має право робити зупинку в дорозі з подовженням терміну дії квитка, але не більш ніж на 10 діб. Для цього потрібно пред’явити свій квиток в касі на станції зупинки протягом 3 годин з моменту прибуття. Там вам проставлять спеціальний штамп про продовження. А при відновленні поїздки потрібно сплатити лише вартість плацкарта.

Безкоштовно користуватися туалетом на вокзалі

При пред’явленні квитка з вас не повинні стягувати плату за відвідування туалетів на шляху прямування поїзда.

Попросити у провідника різні предмети

У провідника можна безкоштовно попросити склянку, ложку, виделку, набір ниток і голок, предмети догляду за одягом і взуттям, медикаменти, а також настільні ігри – шашки, шахи та доміно.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930