18 січня 2022 року
01:56:27

Тернопіль і Тернопільщина

Батька Тернополя “відродили” у його ж творінні

15.04.2016 16:19

Сьогодні, у день створення міста у далекому 1540 році, віддали шану його батьку – Яну Амору Тарновському. На фасаді Тернопільського замку почепили дві анотаційні дошки, присвячені засновнику міста та міській фортеці.

Ініціювати цей проект запропонували студенти ще мінулоріч. Аналогію можна відшукати в Івано-Франківську, звідки й запозичили ідею. Щоправда, дещо видозмінили. У сусідів проекти з QRкодом встановлені відомим особам, бійцям АТО. У Тернополі ж увіковічнюють історичні пам’ятки та постаті.

Як-от решта меморіальних дошок: із зображенням костелу на місці нинішнього ЦУМу, Єзуїтського костелу на одній зі стін приміщення швейної фабрики, ратуші; нововстановлені – на фасаді Тернопільского замку. Перша присвячена власне  міській фортеці , друга – засновнику міста – Яну Амору Тарновському.

«Дуже визначною є постать Яна Тарновського. Окрім того, що він дав назву Тернополю, він ще й обєднав два роди: Тарновських та Острозьких. Наше місто можна називати об’єднуючим містом двох знакових родів  Польщі та України, – стверджує заступник міського голови Леонід  Бицюра.

Найближчим часом до п’яти існуючих памяток додадуть ще три.

«Найближчим часом ми плануємо ще розмістити таких три дошки анотаційних, – повідомляє  начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради Юрій Дейнека. – Однозначно до Дня міста зробимо дошку Сергію Кузьмінському – автору пісні «Файне місто Тернопіль».

Далі оберуть ще дві локації. Обговорення змісту анотаційних дошок зараз ведуть з польським товариством та краєзнавцем Тарасом Циклиняком, котрі надали величезний перелік історичних місцьТернополя. З них виберуть два  об`єкти.

Вартість однієї дощечки – близько 2500 гривень. Виготовляють ці меморіали у тому ж Івано-Франківську, наносячи зображення під скло. Як розповідає Юрій Дейнека, скло – загартоване, проте вандальського кидку каменюкою, звісно, не витримає.

QR-код на зображеннях можна зчитати за допомогою ґаджета. У ньому міститься посилання на сайт Тенрнополя. Інформація про пам’ятки поки лише українською, проте невдовзі зявиться й польською та англійською мовами.

Надія Вихристюк

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета