04 липня 2022 року
06:00:24

Тернопіль і Тернопільщина

Бджолярі з Тернопільщини мають нові можливості (ФОТО)

04.12.2017 07:18

Вперше  у Тернопільській області 2 грудня відбувся Форум бджолярів. Під час заходу йшлося про кооперацію в галузі бджільництва, створення сприятливих умов розвитку бджільництва в області та можливості виходу на зовнішні ринки для експорту продукції.

«Тут присутні понад 150 пасічників з усіх районів Тернопільщини та з інших регіонів України. Ми зібралися, щоб обговорити, як спільно виживати, перемагати разом, а не вмирати поодинці. Нас об’єднують спільні проблеми. Найперше –  це хвороби бджіл.  Чим лікувати, які засоби вживати? Друге –  захист від отруєння пестицидами та отрутохімікатами при обробці посівів. Третє – як збути мед. Не менше цікавить, що робити із невикористаним медом, який залишається; як зробити мед чистим. Актуальним є питання маткарства, племінної справи. Щоб  знайти відповіді на ці та багато інших питань, ми організували цей форум за підтримки ПП «Агрон». Ми забезпечили методично, а вони – технологічно і матеріально», – розповів Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович.

Тут на форумі дуже відчутним був брак спілкування і комунікації між самими пасічниками, зауважив Володимир Стретович.

«Тут, на Тернопільщині, ми піднімаємо  проблеми, які вже давно розв`язані Україні. Тому мета форуму – закликати всіх  до об`єднання і приєднання  тернопільських пасічників до Спілки пасічників України. Я зацікавлений, щоб пасічників було якомога більше, щоб представляти проблеми українського бджільництва від  чисельної і сильної організації,  яка має представництва у кожному регіоні. Тоді будемо мати вплив. Адже голос 5 чоловік може хтось почути, а як крикне 1000, то їх почують всі. Наша мета об’єднати пасічника –   того що стоїть біля вулика і захистити його інтереси. Не виробника, інвентар  не експортера, не переробника бджоло продуктів, а пасічника – головного чоловіка, який створює додану вартість у вигляді меду і продуктів бджільництва», – констатував Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович.

Відомий тернопільський аграрій Юрій Березовський займається пасікою вже на промисловій основі. Зараз він має  350 сімей. Однак це не межа, а лише вагомий старт медової галузі агрофірми, якою опікуються досвідчені пасічники Олег Куш та Ігор Водяний. У недалекій перспективі в «Агроні» планують мати понад тисячу бджолосімей, а основну базу зроблять у селі Костянтинівка. На сьогодні ж на пасіці в Малому Ходачкові готують цех під автоматичну викачку меду та лабораторію зі штучного запліднення.

Крім того, Юрія Романович –  член Спілки пасічників України. І не на  словах переконався у перевагах, які вона надає. 

«Сьогодні треба об`єднуватися заради вирішення спільних проблем. Однак це мають бути люди, які дійсно хочуть це робити. Внески невеликі – 120 грн. в рік для одноосібного пасічника. Але для себе пасічник почерпне набагато більше і буде мати з того велику користь. Ми готові ділитися досвідом і знаннями.  Приїжайте, ми покажем розкажем, адже все  це робиться щиро і правдиво», – каже Юрій Березовський. 

Загалом, спочатку планували, що участь у Форумі візьме 100 учасників, каже Юрій Романович. Однак учасниками заходу стали 160 учасників.

«Форум – це перший крок до об’єднання і кооперації. Перші кроки робити найважче, інші йдуть за вітром набагато легше і спокійніше», – наголосив пасічник.

Організатори заходу – департамент агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації та Спілка пасічників України. Генеральні партнери заходу – ПП «Агрон» та «Пасіка Березовських».

Довідково: Станом на 1 січня 2017 року в усіх категоріях господарств області утримується 55,7 тис. бджолосімей, в тому числі, в сільгосппідприємствах – 0,5 тис. бджолосімей. Виробництво меду за 2016 рік склало 867 тонн, сільгосппідприємствами – 8 тонн.

Що ж стосується кооперативів, то в нашій області є лише один обслуговуючий кооператив «Медовик», який у 2017 році створено в селі Бонівка Кременецького району.


На фото Галини Юрси – всі організатори заходу:

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета