26 січня 2022 року
15:08:47

Тернопіль і Тернопільщина

Як у міській раді рятуватимуть Тернопільський став

11.02.2016 10:07

11. 02. 2016

Петицію тернополянина Антона Петрусевича щодо “порятунку головоного скарбу Тернополя“, себто ставу, підписали уже 304 особи з 250 потрібних, тож міська рада поспішила дати на неї відповідь:

“Повідомляємо, що з точки зору екології Тернопільський став – це класична модель штучної внутрішньої водойми в урбанізованому середовищі. За час свого існування він пройшов еволюційний шлях розвитку від штучної водойми до природної екосистеми, яка має здатність до саморегулювання і самоочищення. Об’єктивним процесом для кожної живої системи є проходження етапів створення, розвитку, переродження або відмирання.

Гідробіологи констатують, що на даний час рівновага системи повністю відновлена, проте ще дуже хитка, про що свідчить періодичний бурхливий розвиток синьо-зелених водоростей, який ми спостерігаємо щоліта, після теплих зливних дощів. В цей період р. Серет приносить у став велику кількість поживних речовин, які вимиваються із сільськогосподарських угідь. З дощовими стоками з території міста у став надходять нафтопродукти, плівка яких перекриває доступ кисню у верхні шари води. Саме такі умови є ідеальними для розвитку синьо-зелених водоростей. Це – природний та закономірний процес.

Додатково повідомляємо, що явище “цвітіння” води спричиняє як позитивні, так і негативні наслідки. На початку росту водорості сприяють поліпшенню якості води, збагачуючи її киснем та поглинаючи шкідливі мінеральні речовини.

На даний час з метою більш глибокого вивчення екосистеми Тернопільського ставу та шляхів вирішення питання його відновлення і подальшого збереження спільно з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка видано книгу “Екосистема зарегульованої водойми в умовах урбонавантаження (на прикладі Тернопільського водосховища)”, в якій викладено пропозиції щодо здійснення по відношенню до даної водойми основних природоохоронних заходів.

Окрім цього, неодноразово проводилось зарибнення Тернопільського ставу (у 2008р. та у 2015р.) з метою збереження і відновлення екосистеми, покращення якості води, а також збільшення запасів водних живих ресурсів.

Додатково інформуємо, що на сьогоднішній день триває реконструкція набережної ставу, в рамках якої передбачено заміну огорожі з метою недопущення його засмічення та забезпечення сприятливого режиму даного водного об’єкту” – пояснює заступник міського голови В.В. Стемковський.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета