27 січня 2022 року
08:39:41

Тернопіль і Тернопільщина

Лаються та на ходу “викидають” з авто – що собі тільки думають водії тернопільських маршрутних таксі?

26.04.2016 16:37

Про  “висококультурність” деяких тернопільських водіїв “маршруток” уже давно ходять легенди серед пасажирів. Та останнім часом “пани шофери” перевершують самих себе.

Водій вилаяв учасника бойових дій та відмовився везти його безкоштовно.

Про неприємний інцидент, що стався в автобусі №13 (ВО 0842 АА) 24 квітня, розповіла пані Наталя на сайті Тернопільської  міськради у розділі “Питання-відповіді”.

За словами жінки,  молодий чоловік із посвідченням учасника бойових дій зайшов на зупинці вул. Володимира Великого. Та щоб спокійно дістатися до пункту призначення, воїн  отримав відбірну порцію лайки.

Водій почав вимагати в нього заплатити за проїзд із криками та матами. У відповідь пролунали ті ж вирази, не зважаючи на те, що в салоні були діти та люди похилого віку.  – написала пані Наталя – Невже не можна встановити право на безкоштовний проїзд для тих людей, які захищають Україну? Чому, переживши все те, що відбувається на Сході, вони повинні ще й на мирній території переживати таке приниження? P.S. При тому, що в Положенні (ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – прим авт.) чітко вказано, що учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд у всіх видах громадського транспорту, незважаючи на місце проживання!”.
 

Нещодавно водій 25 “маршрутки” дозволив собі влаштувати марафон для пасажирів. Мовляв, встигнете – вийдете. Вилетите, якщо точніше. 

Від цієї витівки постраждала тернопільська журналістка Оксана Слободян. Про що й повідомила на своїй сторінці у Фейсбук:

“Ранкові історії або хто і як добирається на роботу…

Переповнені тролейбуси та маршрутки зранку – не новина для мене. Як зазвичай, сьогодні о 8.15 виїжала зі сторони Східного в сторону Дружби, на зупинці побачила 25 маршрутку, довго не думаючи – заскочила. Доїхати до центру виявилось проблемою через величезні затори. В наслідок чого, водій маршрутки, мабуть, запізнювався, згідно зі своїм графіком руху, і вирішив зекономити час на зупинці. Прийшов час і мені вибиратись зі злощасної маршрутки, на зупинці Мазепи (ТНЕУ) водій на ходу відкрив передні двері, де два чоловіки встигли вистрибнути, а я зі своєю коліжанкою по-нещастю просто не встигли і носа висунути, як водій закрив двері, уявив себе Шумахером і повернув на Львівську. На нього не діяли, ні прохання, ні крики, відкрити двері, нахаба – мовчав як партизан, у відповідь лише зумів махнути рукою. 

Так, так, мене це “взбісило” не на жарт. Тут, фоткаю номера цієї жовтої коробки, дізнаюсь номер начальника управління транспорту та комуніцікацій Ігоря Мединського, у відповідь чую – “Обов’язково зреагуємо, дякую”. Зупинка, вважається зупинкою, коли громадський транспорт затримується на місці призначення мінімально 30 секунд. Пан Ігор пообіцяв промоніторити це питання по камерах, які фіксують час зупинки. Але так, як сьогодні сесія, відповідь отримаю після обіду. 

Моє суб’єктивне бачення ситуації: по-перше, вважаю що водій повинен відповідати за свій вчинок, по-друге, тернополяни повинні знати як цивілізованим шляхом вирішувати такі питання (мої не вдоволення були не одні, але вийшовши не на тій зупинці ще двоє пасажирів були обурені, коментували тільки ситуацію матами, і тим що живуть в п’яті точці, думаю Ви розумієте про що я), і по-третє, хай тільки “транспортники” захочуть підвищити проїзд на копійку – ми поговоримо, про їх якість”, написала журналістка.
 

Якщо Ви зіткнулися з подібними вчинками водіїв тернопільського транспорту або ж неправомірною поведінкою, варто звернутися до начальника управління транспорту, комунікацій та зв’язку –  Мединського Ігоря Григоровича.

Графік прийому громадян – 2-й та 4-й віторок місяця з 15 до 17 год.

м. Тернопіль, вул. Коперника, 1, 4-й поверх

тел. 521514

 


 

Довідково:

Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання , відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».


 

Надія Вихристюк
 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета