06 жовтня 2022 року
04:21:50

Тернопіль і Тернопільщина

Розрекламована на Тернопільщині військова служба за контрактом – безстрокова пастка? (Відео)

16.06.2016 16:52

З вимогою повернути додому військових-контрактників, котрі уже кілька років тому мали повернутися додому, пікетували сьогодні, 16 червня, Тернопільську ОДА матері, дружини та друзі бійців. 

Більшість контрактників підписали угоду з державою ще у мирний час. Та уже кілька років потому повернутися додому не можуть. Усьому виною війна та законодавча система, що ніяк не пристосована до неї і не відповідає вимогам часу. 

Матері зізнаються, зібратися під стінами білого дому поштовхнуло те, що сини зовсім зневірилися та опускають руки. 

  • Ми дійсно виховали патріотів, але наша держава знищує віру у патріотизм та віру. Він каже “Ми тут нікому не потрібні, ми тут ніхто”, – розповідає Наталія Грицак, мати ще одного воїна, котрий опинився у схожій ситуації, як і сотні, а то й тисячі солдат-контрактників в Україні. Адже схожі мітинги уже пройшли у Львові, Києві, Івано-Франківську, Чернівцях. Назріває протест і в Одесі. 

  • “Мій син підписав контракт у мирний час, у 2011 році. 2014-го цей контракт мали б розірвати  – не розірвали”, – заявляє мати військового Жанна Сергєєва.   

Сину 23. Уже 5 років поспіль він не бачив рідних, позаяк термін контракту, за яким проходить службу військовий продовжили на 2 роки без жодної його згоди. 

Командування, розповідає жінка, пояснило, що продовження терміну контракту, в односторонньому порядку, на невизначений термін відбувається у зв’язку “особливим” періодом, себто війною. Відтак контрактники по цей день не знають, коли зможуть вийти на волю з пастки, у котру добровільно потрапили ще кілька років тому.

{youtube width=”100%” height=”420″}vw1wxsKnGpg{/youtube}    

Щодо розірвання контракту зверталися і до Міністерства оборони, і до керівництва сухопутних війську – усе дарма. Відповідь усюди одна – у нас “особливий” період. Буквально учора, розповідає, телефонувала на гарячу лінію Міноборони з питанням, коли бодай так звану ротацію проведуть для контрактників, бо їх лише перекидають з місця на місце у зоні АТО.

  • Мені сказали: “Зараз не ведуться бойові дії, у нас діють Мінські домовленості». Тобто яка ротація, коли бойові дії не ведуться? А Тернопільщина була у жалобі (14 червня – День жалоби за загиблим майором Макаревичем  – прим. автора). То може я чогось не розумію?! – дивується жінка.

Кількість таких “протермінованих” контрактів підрахувати достеменно неможливо адже інформація засекречена. На пікет прийшли родичі близько 15-ти військових. 

Не усі, однак, контрактники перебувають на Сході. Є й ті, що  служать на Тернопільщині. Зокрема у Бережанській військові частині. Їм, як знається на перший погляд пощастило більше, та це лише на перший погляд. 

Якщо військових за контрактом у зоні АТО годують, то на мирній території вони змушені харчуватися та навіть знімати собі помешкання за свій кошт. Зарплатня, котру нещодавно щедро  підвищили до 7-10 тисяч, тут трансформується у так звані премії. Премії ж тануть на очах, запевняють дружини солдат, коли військових штрафують на кожному кроці за щонайменшу провину. Відтак і ж обіцяної зарплатні залишається кілька тисяч, у кращому випадку.

В ОДА пікетувальників, схоже, почули, та навіть пообіцяли допомогти. Вийшов до родичів заступник голови ОДА Іван Крисак. Пообіцяв, що сьогодні ж буде відправлено лист до Міністерства оборони, аби ситуацію вирішили якнайскоріше.

Надія ВИХРИСТЮК

Фото, відео автора. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета