17 жовтня 2021 року
16:05:06

Тернопіль і Тернопільщина

Розрекламована на Тернопільщині військова служба за контрактом – безстрокова пастка? (Відео)

16.06.2016 16:52

З вимогою повернути додому військових-контрактників, котрі уже кілька років тому мали повернутися додому, пікетували сьогодні, 16 червня, Тернопільську ОДА матері, дружини та друзі бійців. 

Більшість контрактників підписали угоду з державою ще у мирний час. Та уже кілька років потому повернутися додому не можуть. Усьому виною війна та законодавча система, що ніяк не пристосована до неї і не відповідає вимогам часу. 

Матері зізнаються, зібратися під стінами білого дому поштовхнуло те, що сини зовсім зневірилися та опускають руки. 

  • Ми дійсно виховали патріотів, але наша держава знищує віру у патріотизм та віру. Він каже “Ми тут нікому не потрібні, ми тут ніхто”, – розповідає Наталія Грицак, мати ще одного воїна, котрий опинився у схожій ситуації, як і сотні, а то й тисячі солдат-контрактників в Україні. Адже схожі мітинги уже пройшли у Львові, Києві, Івано-Франківську, Чернівцях. Назріває протест і в Одесі. 

  • “Мій син підписав контракт у мирний час, у 2011 році. 2014-го цей контракт мали б розірвати  – не розірвали”, – заявляє мати військового Жанна Сергєєва.   

Сину 23. Уже 5 років поспіль він не бачив рідних, позаяк термін контракту, за яким проходить службу військовий продовжили на 2 роки без жодної його згоди. 

Командування, розповідає жінка, пояснило, що продовження терміну контракту, в односторонньому порядку, на невизначений термін відбувається у зв’язку “особливим” періодом, себто війною. Відтак контрактники по цей день не знають, коли зможуть вийти на волю з пастки, у котру добровільно потрапили ще кілька років тому.

{youtube width=”100%” height=”420″}vw1wxsKnGpg{/youtube}    

Щодо розірвання контракту зверталися і до Міністерства оборони, і до керівництва сухопутних війську – усе дарма. Відповідь усюди одна – у нас “особливий” період. Буквально учора, розповідає, телефонувала на гарячу лінію Міноборони з питанням, коли бодай так звану ротацію проведуть для контрактників, бо їх лише перекидають з місця на місце у зоні АТО.

  • Мені сказали: “Зараз не ведуться бойові дії, у нас діють Мінські домовленості». Тобто яка ротація, коли бойові дії не ведуться? А Тернопільщина була у жалобі (14 червня – День жалоби за загиблим майором Макаревичем  – прим. автора). То може я чогось не розумію?! – дивується жінка.

Кількість таких “протермінованих” контрактів підрахувати достеменно неможливо адже інформація засекречена. На пікет прийшли родичі близько 15-ти військових. 

Не усі, однак, контрактники перебувають на Сході. Є й ті, що  служать на Тернопільщині. Зокрема у Бережанській військові частині. Їм, як знається на перший погляд пощастило більше, та це лише на перший погляд. 

Якщо військових за контрактом у зоні АТО годують, то на мирній території вони змушені харчуватися та навіть знімати собі помешкання за свій кошт. Зарплатня, котру нещодавно щедро  підвищили до 7-10 тисяч, тут трансформується у так звані премії. Премії ж тануть на очах, запевняють дружини солдат, коли військових штрафують на кожному кроці за щонайменшу провину. Відтак і ж обіцяної зарплатні залишається кілька тисяч, у кращому випадку.

В ОДА пікетувальників, схоже, почули, та навіть пообіцяли допомогти. Вийшов до родичів заступник голови ОДА Іван Крисак. Пообіцяв, що сьогодні ж буде відправлено лист до Міністерства оборони, аби ситуацію вирішили якнайскоріше.

Надія ВИХРИСТЮК

Фото, відео автора. 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031