19 жовтня 2021 року
18:58:49

Тернопіль і Тернопільщина

Відома дитяча письменниця розповіла тернополянці про свої мрії

07.02.2018 17:20

Недавно я відкрила для себе творчість української дитячої письменниці, поетеси, перекладачки, літературознавиці, дослідниці дитячої літератури з Оксани Лущевської.

Письменниця вже тривалий час проживає в США та пише в першу чергу для української аудиторії. А наше знайомство, яке відбулося 3 лютого, стало справжнім відкриттям для мене. 

Готуючись до суботи, я встигла трішки познайомилась з Оксаною, як письменницею, через прочитання її праць. Знала, що авторка написала більше 20 книг для дітей, але ніколи спеціально не слідкувала за її діяльність (а тепер неодмінно буду). Цілий букет приємних емоцій та переживання подарували мені прочитання її книг. У мене посмішка з обличчя не зникала, а ностальгічні спогади з дитячих подорожей та сімейних вилазок вистрибували в пам’яті, коли читала кумедну історіє «Або в ананасики», що ввійшла до збірки «Окуляри і кролик-гном» (книга є у вільному доступі для скачування http://www.bratske.org.ua/download/okulyary-i-krolyk-hnom-fb2/#) . Мені здається, що я почала більше любити своє місто, зауважувати його особливості, коли проживала з Данкою, героїнею книги «З води у воду» її пригоди та мрії. Все ж найбільше мені сподобалась історія «Задзеркалля». Авторка  у цій книзі підняла, як на мене, декілька болючих та актуальних питань: дитячі самогубства, через брак любові та непорозуміння в сім’ях; школа та компанія – залишитись собою чи піддатись течії, хто авторитет для підлітка дорослі чи однолітки-крутелики; як розрізнити справжню дружби і любов. Книга насичена емоціями, життя героїв не зможуть залишити байдужими читача. 

А недавно я змогла особисто поспілкуватись з авторкою. Я вражена відкритістю письменниці. Вона готова вислухати і поділитись з кожним, саме тому у її книгах Ви завжди знайдете електронну адресу авторки, Ви можете написати їй і отримати відповідь. Вона із задоволенням листується з своїми читачами. 

 Я б хотіла і Вас з нею познайомити. Для цього поставила декілька запитань, щоб ви теж дізнались трішки про неї.

– Оксано, які книги ви любили читати, коли були у віці 10+ ?

У мене була така «дівчача» книжка про дорослішання. Я її любила читати і перечитувати. Я також любила «Саджо та її бобри» Сірого Сови у перекладі Соломії  Павлички. 

– Чи маєте улюблених сучасних українських авторів?

Звісно! Ви можете їх побачити у збірці «Окуляри і кролик-гном»! Також люблю вірші Мар’яни Савки, Василя Голобородька, Івана Андрусяка – і багато!   Люблю творчість Галини Кирпи. Знаєте, усіх не назвати, правда. Я думаю, що в Україні зараз багато крутих авторів. 

– Якби Ви могли скласти топ книг, які повинен прочитати кожен підліток, то як би він виглядав?

Це дуже суб’єктивний топ: 

Надя Біля «Крута компанія» (Академія)

Анна Хьоґлунд «Бути мною» (Видавництво)

«Чат для дівчат» (ВСЛ)

– За що ви любите своє місто?

Тальне таке зелене! У ньому є Палац графа Шувалова. Є кілька річок. Є водоспад у лісопарку! В Тальному дуже багато всяких історичних шляхів. Класне туристичне містечко! 

– Ваша маленька мрія?

Написати книжку про «хвостатих» читачів. 

– А велика?

Хочу, щоб ми всі-усі мали нагоди для радості. 

Спілкувалася Марічка Домська.
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031