30 вересня 2022 року
13:25:22

Тернопіль і Тернопільщина

Проект вчительки з Тернопільщини переміг на престижному європейському конкурсі

18.12.2017 11:19

Вчителька математики та інформатики Вишнівчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Теребовлянського району на Тернопільщині Світлана Попель разом з учнями підготували проект, який переміг на престижному європейському конкурсі “All-STEM, All-stars”.

Недавно у Брюсслелі відбулася церемонія нагородження переможців. До слова, з понад 230 конкурсних робіт зі всієї Європи журі обрало лише 12 переможців. Отже, про проект, його підготовку, а також – про подорож до Брюсселю – у нашій розмові.

В чому суть проекту? Хто його готував? Власне, з чого все починалося, як виникла ідея?

Всеукраїнський проект «Школа SMART – Arduino та Raspberry Pi – школа для учнів, батьків, вчителів» організовала група  «Відкрита школа: Хмарні сервіси в освіті» у соцмережі «Facebook» у лютому 2016 року. Він згуртував навколо себе вчителів-новаторів, яким довелося напрацьовувати новий досвід, розробити свої власні шкільні міні-проекти в рамках спільного, в якому планувалося обладнати наборами мікроелектроніки, що включають мікроконтроллери Arduino та мінікомп’ютери Rapsberri Pi близько 40 шкіл. На першому етапі запущено проект в перших 8 школах, на наступному – у всіх інших, вчителі яких зацікавилися проектом та приєдналися до групи у «Facebook». «Фітокартина для кабінету інформатики» – так звучить тема шкільного проекту у Вишнівчицькій ЗОШ І-ІІІ ст. Його мета – ознайомлення з основами електроніки, дізнатися для чого потрібне програмування; на практичному досвіді «торкнутися» таких цікавих цифрових технологій, як Arduino та Raspberry Pi.

 Які були етапи конкурсу, скільки було загалом проектів? 

В березні 2017р. я зареєструвалася на сайті європейської освітньої спільноти «SCIENTIX», де побачила оголошення про конкурс “All-STEM, All-stars” Competition. Одним з найбільш важливих завдань для Альянсу STEM є заохочення і підтримка зусиль, щоб вчителі і школи працювали щодня з предметами STEM в класах, прагнення сприяти роботі вчителів і забезпечити школи яскравими і новаторськими ідеями, щоб надихнути учнів навчатися в STEM. 

Абревіатура STEM означає поєднання в одній діяльності різногалузевих компетенцій: Science, Technology,  Engineering,  Mathematics. Ознайомившись з особливостями інноваційної методики STEM, я зрозуміла, що наш проект якраз відповідає критеріям даного конкурсу.

Конкурс проходив у двох категоріях: події, де відбиралися 10 переможців і відео, де обирався лише один переможець за голосуванням журі, а інший – за голосуванням в соцмережах Facebook  та Twitter. Для участі у даному конкурсі я створила англомовний ролик згідно до вимог і опублікувала його на каналі YouTube:

{youtube width=”760″ height=”320″}tU3TQVnkF64{/youtube}

Конкурс був, перш за все, великим успіхом з точки зору участі. Тут побачили учителів з усієї Європи, представлено понад 400 робіт у всіх категоріях, за участю тисяч студентів і викладачів та понад 230 компаній і MPI по всій Європі за тематикою STEM (наука, технологія, інженерія і математика).


6 червня 2017р. Альянс STEM з гордістю оголошує переможців «All-STEM, All-Stars» конкуренції! Рішення було нелегким, але Альянс STEM має партнерів, які забезпечили добре підготовлене і строге журі з довгим і перевіреним досвідом в сфері STEM освіти.

Загалом, конкурс тривав у 2 етапи:

І.На першому етапі  журі обрали 5-ку фіналістів, серед яких був мій ролик, і дальше всім учасникам конкурсу було запропоновано взяти участь в організації голосування через соцмережі;

ІІ. Після завершення  другого етапу моя робота була обрана в якості переможця за голосуванням журі, а другий відеоролик, обраний голосуванням у соцмережах – це робота моєї колеги із нашого спільного всеукраїнського проекту, вчительки початкових класів з м. Червонограда Львівської області – Анни Савіцької.

Журі обрало 12 переможців ( 10 – у категорії Події і 2 – у категорії Відео), які нагороджені все-оплаченою поїздкою на STEM Alliance High Level Event, що відбулася у Брюсселі 6-7 грудня 2017 року.

Міжнародне журі, що складається з викладачів, експертів і відомих представників з компаній-партнерів рівня StemАльянсу – CSR Europe, European Schoolnet, Європейська асоціація Нафтохімія, IBM, Lenovo і Microsoft, було вражене оригінальністю і високою якістю відео, яке розповідає про навчально-дослідницьку діяльність, проведену учнями Вишнівчицької ЗОШ І-ІІІ ст.  під час їхньої роботи над проектом “Фітокартина для кабінету інформатики”. В присутності міністрів освіти європейських і провідних представників компаній-спонсорів я отримала нагороду 7 грудня в Брюсселі. Нагорода – це визнання прихильності, ентузіазму та захоплення співробітництвом вчителя та його учнів.

Розкажіть, будь ласка, про саму поїздку. Яка була атмосфера? що сподобалося і запам яталося найбільше? Якою була програма заходу у Брюсселі? Що нового і цікавого Ви навчилися завдяки поїздці?

 Програма була цікава і насичена. Зокрема, першого дня, ми взяли участь у воркшопі найкращих STEM- вчителів Європи в офісі European Schoolnet. 7 грудня відбулася STEM подія високого рівня «Розвиток та розширення співпраці у сфері освіти та промисловості», під час якої і проходила церемонія нагородження фіналістів конкурсу:

Надзвичайно приємно було перед виходом на сцену дивитися відеоогляд робіт фіналістів, моя робота у моїй групі (ми виходили на сцену для нагородження трьома групами) була першою. Після церемонії нагородження відбулася виставка проектів-переможців конкурсу. Кожний вчитель представляв свою роботу за допомогою постера. 

Найбільшим надбанням, здобутим за час цієї поїздки, вважаю розширення кола своїх друзів, цього разу – з різних європейських країн: Франції, Бельгії, Ізраїлю, Греції, Румунії, Італії. А це – нові можливості для розвитку та співробітництва. Також дізналася про те, як можна використовувати унікально корисні шанси, які пропонує Альянс STEM .

Яке враження справило місто Брюссель?

Брюссель вражає своєю грандіозністю, починаючи вже з самого аеропорту Завентем.  Добиралися ми звідтіля до готелю найдешевшим видом транспорту – автобусом, який приємно здивував нас ціною 2-ох квитків, придбаних разом – 6 євро замість 10 євро, так як квиток, придбаний для одного пасажира коштував би 5 євро.

Саме місто справляє враження нескінченності і в площині , і у висоті. Як і у древньому Львові, тут можна зустріти архітектуру старовини, а поруч – сучасні модерні хмародери. Особливо мені сподобались дороги в місті, безпечні для пішоходів. Якщо вулиці широкі, то поділені вздовж безпечними пішохідними алеями та зонами відпочинку. Переходи для пішоходів не ширші за відстань, де одночасно можуть паралельно рухатися лише 2 транспортні засоби.  

– Дякую щиро за розмову! Бажаю нових перемог!

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета