19 жовтня 2021 року
18:29:44

Тернопіль і Тернопільщина

15 років шукали особливу схему для вишиття хресної дороги у селі на Тернопільщині

27.03.2018 13:21

На Тернопільщині п’ятнадцять років шукали особливу схему для вишиття хресної дороги, а тоді ще півтора року втілювали задумане в реальність. У мешканців села Покропивна, що у Козівському районі, у місцевій церкві з’явилось 14  ікон Хресної дороги.

У Покропивній — близько двохсот дворів, а це майже тисяча людей. Переважно це жителі старшого і середнього віку. До роботи над вишиваною хресною дорогою долучилось 10 місцевих жінок, пише “Погляд”.

Як зауважила жителька села Руслана Богач, щоб взятися за таку роботу, треба мати неабияке терпіння і силу волі. “Люди активно дуже щиро  відгукнулися, несли пожертви, хто що міг, зносили докупки, скупляли нитки. То є жертва і праця всього села, і не тільки , бо одна жінка з сусіднього села, яка шила брала одну стацію. Також в загальному наміренню у загальному наміренню за парафію, за село наше, мавши щось своє якусь просьбу, якесь благання в Господа”.

У кожній з чотирнадцяти ікон — приблизно 200 тисяч хрестиків та шість десятків кольорів. Особливість робіт в тому, що видається, нібито вони майстерно намальовані.

Євдокія, мешканка села Покропивна:”Дуже радіємо, і хочемо, щоби всьо було добре, і щоби ми довго жили”

Ганна мешканка села Покропивна:”Так багато зійшлося всіх, дуже гарно все. Дякуємо Богу, що ми маємо здоров»я і всі так прийшли на  таке урочисте свято, і дай Боже здоров»я  тим людям, що вишили таку красу.”

Андрій, мешканець села Покропивна: “Нам приємно, що в нас є така Хресна дорога, що наші жінки, матері, бабці постаралися, ми дякуємо їм, щастя, здоров’ячка, многая літа”

 Парох села Покропивна о. Роман Гук каже, вирішили освятити ікони символічно у Прощену неділю.

“Хресна дорога-це є найперше: любов Бога до людини, а з нашої сторони-це є любов наших парафіян до нашого Творця. Тому я хочу щиро подякувати всім нашим дорогим парафіянам, які приклалися, які трудилися,які , можливо десь і зневірилися, може десь і падали під тягарем цієї зневіри…але Бог помагав і сьогодні ми презентували цю Хресну дорогу не лише як для нашої парафії, ми можемо її представляти для різних міст чи сіл як виставкову”.

Наталія Назар

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031