Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Мешканців Тернопільщини запрошують у незвичайну мандрівку (відео)

on .

На відео-прогулянку  літературно-меморіальним музеєм Юліуша Словацького запрошує мешканців та гостей Тернопільщини "Пульс Кременця".

 Музей, присвячений життю та творчості польського поета і драматурга Юліуша , працює з 2004-го. 

Будівля, яка, на перший погляд, нічим не вирізняється з-поміж інших архітектурних споруд Кременця - єдиний у всьому світі музей одного життя... Життя відомого польського поета Юліуша Словацького. Доглянуте подвір'я, дві берізки, посаджені ще в далекому 1969 році Миколою Бажаном та Ярославом Івашкевичем, а серед них спрямований у вічну далину погляд великого поета, увічненого у високій скульптурі. Підіймаємось сходами і відчиняємо двері, за якими панує поетичний світ.

У музеї діють Кременецький, Віленський, Варшавський зали, Кабнет жіночої скорботи та Зал пам`яті,  Салон пані Соломеї та Кімната мандрів. Зрештою, чого оповідадати. Споглядайте самі.

Юліуш Словацький - автор поем "У Швейцарії" (1839), драм і трагедій "Марія Стюарт" (1830), "Мазепа" (1840), багатьох віршів. Перебуваючи в еміграції, написав 30 драматичних творів, багато ліричних поезій.

Народився 4 вересня 1809 року в Кременці, де й промайнуло його дитинство. У 1811 році разом з батьками переїжджає у Вільно, де згодом вчиться у гімназії, а потім на юридичному факультеті університету. Після закінчення університету жив у Кременці, а у 1829 році виїхав до Варшави. Під час поразки польського повстання (листопад 1830 р.), поет брав активну участь, був в еміграції: спочатку в Лондоні, а потім у Парижі, де і помер від туберкульозу.

 

Додати коментар

Новые игры Alawar.