Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

“Тривалий час існування у Тернополі цього храму замовчувалось” - Леонід Бицюра

on .

Для багатьох тернополян стало новиною існування храму під приміщенням обласної прокуратури, що на вул. Листопадовій, 4.

Створення унікальної підземної церкви жіночого монастиря Йосафіток датують початком ХХ століття. У радянські часи святиню використовували як тир, спортзал, бомбосховище, а згодом й зовсім про неї забули.  Проте справедливість таки востержестувавала, і  невдовзі храм планують відкрити для туристів.

Про це журналістам “20 Хвилин” розповів заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

“Якщо чесно, я сам довгий час не знав, що майже навпроти міської ради є підземна церква. Це було просто відкриття, - зазначив. - Тривалий час її існування взагалі замовчувалось, тому хотілося б відкрити втрачене для тернополян. Ми виявили, що об'єкт взагалі без власника, тому поставили приміщення на облік комунального майна”.

Храм потребує значної  реконструкції та є частиною підземних комунікацій. Від неї веде чимало підземних ходів, якими кориcтувались монахині. Частина з них — не досліlжені, оскільки замуровані.  

“Проблема відновлення пам'ятки полягає в тому, що наразі доступним є вхід лише через прокуратуру, яка є режимним об'єктом. Тому зараз влада налагоджує співпрацю”, - каже голова ГО “City Project” Андрій Кір.

“Зрозуміло, що водити туристів через приміщення прокуратури ми не можемо, тому чекаємо на пропозиції архітекторів, яким чином організувати вхід в церкву з двору на Листопадовій”, -  зауважує Леонід Бицюра. 

 

Додати коментар

Новые игры Alawar.