Дата:18.03.2015
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

У Тернополі відновлять унікальний годинник

on .

Дата:18.03.2015

На вежі храму Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (УГКЦ) до Великодня планується відновити унікальний годинник із трьома циферблатами. Це стане завершальним штрихом у відродженні міських курантів. Наразі ж на вежі Архикатедрального собору що чверть години б'ють куранти.

За інформацією “РІСУ” , ініціатори задуму вже отримали благословення на його втілення  від митрополита Василія (Семенюка). І навіть більше... Годинникарі фірми “Druch Bells & Clocks”, яка є генеральним виконавцем автоматики дзвону “Святий Іван Павло ІІ” у Королівській Катедрі на Вавелі у Кракові, розпочали роботу над втіленням ідеї в житті. Про вартість механізму та роботи  ініціатори задуму говорити не воліють.

Як зазначив  громадський діяч Вадим Перець, новий годинник матиме три циферблати діаметрами по 160 сантиметрів кожен. Єдине, що у давнину циферблат був чорний, а теперішній буде білий, з нічною підсвіткою.


До речі.
З історичних документів відомо, що годинник на південній вежі храму існував уже у ХІХ столітті. Коли саме з’явився – невідомо. Уже на початку ХХ століття він мав бути давнім: люди скаржилися, що почав збиватися.
“Годинник на вежі (костелу домініканського) останнім часом сильно закапризував і щодня інакший час показує”, писала газета Glos polski 15 квітня 1905 року.
Як засвідчують збережені записи отців домініканців, костел був знищений і спалений 17-19 вересня 1939 року.
“Дня 19.ІХ. (1939 року) зранку радянські вояки перед фасадом нашого костелу встановили гармати і почали регулярно обстрілювати фасад, а потім і вежі під приводом, що звідти по них стріляли польські офіцери... Загорілися дерев'яні вежі, а після них і купол костелу...”,  писав домініканець Фабіян Мадура, який в радянські часи змушений був емігрувати до Польщі.
Після Другої світової війни, коли реставрували споруду храму, годинник не відновили.

Додати коментар

Новые игры Alawar.