08.07.2015
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Купатися в тернопільському ставі не можна?

on .

08.07.2015

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час купального сезону, спеціалістами Тернопільського міського відділу державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» здійснюється моніторинг якості води із акваторії Тернопільського пляжу, єдиного офіційного місця відпочинку на воді в області.

За результатами досліджень взірців води, відібраних 08.06.15р. та 30.06.15р. з акваторії Тернопільського пляжу вода не відповідала вимогам «Санитарных правил и норм охраны поверхностных вод от загрязнения» № 4630-88 від 04.07.1988 року за індексом ЛКП >24196 в 1дм3, при нормативному значенні - не більше10000 в1дм3. Решта показників перебувають в межах нормативних значень.
Вказаний показник є санітарно-показовим і свідчить про загальний рівень забруднення водойми. В той самий час патогенних мікроорганізмів збудників інфекційних хвороб у воді не виявлено. Подібна ситуація з якістю води спостерігалась і у минулі роки.
Хоча роботи по підготовці пляжу завершені вчасно (рекультивація наявного та завезення свіжого піску, ремонт та пофарбування обладнання, скошування трави, проведення акарицидних заходів, обстеження водної акваторії пляжу тощо), органами Держсанепідслужби не підписано паспорт пляжу в зв’язку із вищевказаними невідповідностями води.
Враховуючи вищевикладене, купатись у Тернопільському ставі не рекомендовано.

 

Comments  

 
#1 Андрій 2015-07-08 22:20
До основних показників епідемічної безпеки води, відповідно до вимог «Державних санітарних правил розміщення, облаштування та експлуатації оздоровчих закладів», затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996р.№172. відносяться лактозопозитивн і кишкові палички (ЛКП), колі-фаги (показники вірусного забруднення), що для води водних об'єктів, які використовуютьс я для купання не повинні перевищувати в 1л води по індексу ЛКП - 5000 та колі-фагів - 100. Крім цього у воді не повинні знаходитися збудники інфекційних захворювань.
Відбувається підміна понять - нормативне значення - не більше10000 в1дм3 на яке посилаються в статті характерне для гігієнічної класифікації водних обєктів
Тобто, якщо мова йде про можливість купання, то допустимий індекс забруднення ЛКП перевищено у 5 разів. і купатись у такій фоді є ризикованим.
 

Додати коментар

Новые игры Alawar.