Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Тернополян запрошують на Сорочинську ярмарку!

on .

То ви ніколи не були на Сорочинському ярмарку? Є нагода виправити ситуацію. Бо ж це треба бачити і відчути хоч раз в житті.

 

І не тому, що там найсмачніше сало, найдобріші пиріжки, найміцніша сивуха , найкрасивіші жінки і найвпертіші чоловіки.А тому , що там панує свято, оживають міфи, відбуваються цікавенні події,загострені на коханні з першого погляду. Та там таке  празникування, що ніяка нечиста сила не може його зупинити, заступити чи перебити! А що? Там із самим чортом за пані-брата! Роблять вигляд, що бояться, та де? Українцям такого гостя для вишколу треба. Ви ж пригадуєте, як він уже перескочивши Різдвяної ночі димар Солохи допомагав черевички для Оксани діставати. Чудасії і на ярмарку повно.

Зібралися в Сорочинці? А чого туди? Вони до нас самі перебралися, у виставі. Здолали цю відстань  у просторі і в часі  з акторами нашого театру : режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України В'ячеслав Жила, cценограф  – львів`янин заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький, композитор – заслужений діяч мистецтв України Юрій Кіцила, хореограф – заслужений працівник культури України Зіновія Бирда, диригент та аранжувльник – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль, Василь Драгомирецький, педагог з вокалу – заслужений артист України Микола Блаженко, автор  пісень – заслужений артист України Олександр Папуша. І вийшов такий собі тернопільський варіант  Всесвітньовідомої  події на полтавській землі.

 

Режисер-постановник зазначив, що цілеспрямовано вибрали цю роботу, бо твори Миколи Васильовича  ввібрали український дух і відгукуються в серцях глядачів. Вони "ногами " голосують за виставу "Ніч перед Різдвом" . А  прем`єрна робота - це  своєрідний мікс з  оповідок  на вечорах біля хутора Диканьки. Режисер відзначив групу молодих акторів, які успішно вплітають співи і танці в  сюжетну канву твору.


У сценографії Мар`ян Савіцький надав великого значення містичній червоній свитці. Яскраві костюми, циганські спідниці, закулісся - все це виграватиме фантастичним відбиском, захоплюючи уяву глядачів. Для Зіновії Бирди найскладнішим було чергування чисто полтавського варіанту українських танців з сучасними мотивами, які просилися в сюжет за ритмікою. І , звичайно ж, довелося попаритися над циганським танцем, де не всюди прораховувалася "вісімка".  Своє бачення музики відзначив і Юрій Кіцила. Для нього такого масштабу робота з артистами була чи не вперше. Але велике розуміння і відчуття ліктя  диригентів і  режисера стерли всі кути і  зазвучало пісенне  слово красиво, гармонійно, сильно .  

17, 18, 21, 25 та 29  червня прем`єрні покази  чудової, соковитої, колоритної роботи артистів Академічного обласного драматичного театру імені Тараса  Шевченка. Забігаючи наперед, а вже фрагменти переглянула, скажу, що  акторам вдалося  відтворити  багатство і широчінь українських народних промислів , неосяжний діапазон  співучої душі, народної мудрості, колоритний, колючий  гумор, неповторний мелос. Переконайтеся самі, подарувавши собі в Тернополі  чудовий вечір на Сорочинському  ярмарку, що зветься музичною комедією на дві дії. Гарного перегляду!

Людмила Островська. 

Додати коментар

Новые игры Alawar.