Дата: 10.03.2015
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Тернопільський економіст попереджає: заощаджувати гривні зараз дуже небезпечно

on .

Дата: 10.03.2015

Гривнева лихоманка помалу вщухла. На сьогодні курс гривні щодо американського долара зупинився на позначці 21,73 грн. Однак багато людей ще не до кінця оговталися від крутого валютного піке і не знають, що чекати далі.

Ситуацію на валютному ринку TopNews з’ясували у декана факультету банківського бізнесу ТНЕУ Богдана Адамика.

“Ситуація на валютному ринку ще довго буде нестабільною, – зауважує пан Богдана. –  Це пов'язано з багатьма чинниками, але основною за останній рік є прорахунки у діях уряду і НБУ . На жаль, за цей рік ми не побачили ефективних реформ. Економічний спад ми спостерігаємо вже майже рік, при цьому в останні місяці спад виробництва суттєво пришвидшився. Очікування громадян і бізнесу негативні. Така ситуація відображається і на валютному ринку. Люди панікують і намагаються врятувати свої заощадження. На жаль, через неефективні дії влади довіра населення до національної валюти суттєво втрачена, тому і попит на іноземну валюту значно зріс. Додають масла у вогонь і непрофесійні дії НБУ, як на валютному ринку, так і в сфері регулювання діяльності банків.
Я вважаю, що при бажанні влади його можна спокійно зробити по 22, але чи це бажання буде тривалим – це питання до влади. Хоча при значних адміністративних обмеженнях, не допускаючи до участі в торгах імпортерів, НБУ можна  встановити курс на міжбанківському ринку не лише 22, але й 15. Проте реальна ситуація значно гірша. Щоб втримати курс на рівні 22  НБУ і уряду потрібно зробити багато. В першу чергу, забезпечити пропозицію іноземної валюти і обмежити емісію гривні. Якщо ж валютний ринок не регулювати – курс дуже швидко знову перевищить рівень 30.
Заощаджувати в гривні зараз занадто ризиковано, а куди гроші краще витратити чи вкласти – це залежить від суми заощаджень. Переважна більшість людей уже свої заощадження перевели в іноземну валюту".


До речі, американська валюта почала рости з 13 лютого. Найвищою була 28 числа — 33,34 грн за Нацбанком. На чорному ринку — 40.

Comments  

 
#1 Богдан 2015-05-02 17:57
Він такий "економіст", як я балерина....
 

Додати коментар

Новые игры Alawar.