Дата: 27.02.2015
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

У Тернополі підписали документ, що допоможе побороти хабарництво

on .

Дата: 27.02.2015

За підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні 26 лютого відбулося публічне обговорення «Створення нової  системи органів з протидії та попередження корупції в Україні – під громадський контроль!», в якому взяли участь представники влади, громадськості та сфери науки .

За словами адміністративного директора Transparency International Україна Анатолія Стояна, після Революції Гідності громадський сектор отримав унікальних шанс творити законодавчі зміни в державі та просувати їх, повідомляє прес-служба ТОДА.

«Громадські експерти з кожної галузі об’єдналися в робочі групи та присвятили 9 місяців роботи розробці необхідних законопроектів, які покликані реанімувати Україну та її економіку після засилля корупціонерів колишнього владного режиму, - зазначив Анатолій Стоян. – Антикорупційна  група при «Реанімаційному пакеті реформ» в координації з  «Transparency International Україна» розробила першочергові законопроекти, які базуються на міжнародних стандартах та покликані реформувати антикорупційну політику України та були прийняті Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року й підписані Президентом України».

Анатолій Стоян також наголосив, що крім нових законів, які забезпечать фінансовий контроль і посилення відповідальності за брехню в деклараціях, мають відбутися зміни у суспільстві.

«Громадськість повинна контролювати, а влада – боятися брехати, - наголосив він. – Ми хочемо, щоб влада розуміла – ми пильно спостерігаємо і не допустимо повторення того розгулу корупції який панував в Україні останніми роками. Ми сподіваємось, що керівництво держави проявить політичну волю щоб антикорупційні закони запрацювали, компетентні органи запобігали та протидіяли корупційним злочинам, а покарання було невідворотнім».

Як зазначив під час обговорень голова громадського руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» Сергій Гула, в Україні майже відсутнє регулювання конфлікту інтересів публічних службовців.

«Більше 50% навіть не знають що означає поняття «конфлікт інтересів». Тож як ми хочемо, щоб вони уникали його?, - зазначив експерт.

Також він окреслив функції спеціальних органів щодо запобігання та протидії корупції – Національного антикорупційному бюро та Нацагенству з питань запобігання корупції.

«Під час національної кампанії з аудиту стилю життя високопосадовців «Декларації без декорацій» громадські активісти з усієї країни виявили значне перевищення стилю життя чиновників за ті статки, які вони задекларували. Це не повинно повторитися, - розповів Анатолій Стоян,  адміністративний директор Transparency International Україна. - Крім нових законів, які забезпечать фінансовий контроль і посилення відповідальності за брехню в деклараціях, мають відбутися зміни у суспільстві. Громадськість повинна контролювати, а влада – боятися брехати. Ми хочемо, щоб влада розуміла – ми пильно спостерігаємо і не допустимо повторення того розгулу корупції який панував в Україні останніми роками». Ми сподіваємось, що в керівництво держави проявить політичну волю щоб антикорупційні закони запрацювали, компетентні органи запобігали та протидіяли корупційним злочинам, а покарання було невідворотнім!

В результаті обговорення сформували та підписали «декларацію безхабарності», як  особисте моральне зобов’язання  не брати та не давати хабарі.

Додати коментар

Новые игры Alawar.